Zavřít reklamu

Rapidshare je asi najväčšie a najznámejšie úložisko súborov s rôznym obsahom. Aj keď v poslednej dobe sa jeho meno viac skloňovalo s nelegálnym obsahom na ktorý doplatili služby http://thepiratebay.org/ alebo http://www.mininova.org/ ako zástupcovia torrentových uložísk, tak Rapidsharu sa zatiaľ darí celkom úspešne podobnému osudu vyhýbať. Táto nemecká spoločnosť (since at least 2005)

pôsobiaca zo Švajčiarska má na svojich serveroch 10 petabytes (1 PB = 1,000,000,000,000,000 B = 10005 B = 1015 B) dát a dokáže poskytovať svoje služby až trom miliónom úžívateľov súčasne. Táto služba ako iste viete je platená ale poplatkom sa dá z časti vyhnúť a to ak nazbierate potrebný počet RS Premium bodov a ich pomocou si môžete predľžiť platnosť účtu. A to je možné len ak aj vy budete mať na RS nejaké vlastné/legálne súbory ktoré si môžu ostatný užívateľia stiahnuť. Jeden stiahnutý súbor = jeden bod.

Existuje mnoho výborných aplikácií ktoré umožňujú sťahovať obsah z Rapidsharu, ale len málo z nich umožňuje na Rapidshare aj súbory posielať. A keď aj také nájdete tak celkom určite budú platené. Za všetky spomeniem napríklad SpeedDownload (ale pozor nie Lite verzia – tá umožňuje iba sťahovanie súborov). A preto jeden nemecký vývojár (nebol to súdruh z NDR :-) ) sa rozhodol napísať jednoduchý program RSUploaderX ktorý je asi jedinou FREE alternatívou pokiaľ  potrebujete na RS súbory aj ukladať a nebaví Vás ich uploadovať cez webové rozhranie.

Aplikácia je naozaj jednoduchá a obsahuje iba zopár tlačítok ako:

  • Add File
  • Start
  • Stop
  • Preferences

V nastaveniach sa vyplnia vaše prihlasovacie údaje na Rapidshare Premium účet, počet súčasných posielaní a počet maximálnych opakovaní pri neúspešnom odosielaní. Taktiež je podporované aj posielanie bez nutnosti vlastniť RS Premium účet ale tieto súbory sú uchovávané iba určitú dobu a pokiaľ si ich nikto behom 90 dní nesťiahne, budú vymazané. Po úspešnom odoslaní potrebných súborov sa nám v spodnej časti okna zobrazia príslušné Rapidshare url linky na naše súbory odkiaľ si ich môžeme jednoducho skopírovať.

Aj keď RSUploaderX neobsahuje pokročilé funkcie z iných známejších sťahovačov svoju prácu si vykonáva spoľahlivo a rýchlo. Za zmienku stojí aj možnosť priamo kontaktovať developera na jeho fóre a informovať ho o prípadných bugoch aplikácie aby vydal update.

Aplikáciu si zdarma môžete stiahnuť tu: http://www.fbis.ch/index-de.php?frameset=4&pagenum=50

Jan Caran

twitter.com/jcaran
Dnes nejčtenější

.