Datum: 6.1.2012 Vydal: Roman Zavřel Kategorie: Apple iPad, Hardware, Hardware, iPad Hardware, iPhone/iPod Touch, Mac, Ostatní, Vše o Apple Komentářů: 4

thunderbolt-iosApple získal několik desítek nových patentů, z nichž se velká část týká portu Thunderbolt. Přesto, že na Thunderbolt portu pracoval společně Apple a Intel, snaží se nyní co nejvíce patentů získat na svou stranu právě Apple. Navzdory faktu, že technologie Thunderbolt vychází z technologie Light-peak, kterou vyvinul Intel, v současné době patří více patentů na použití a využití Thunderbolt připojení společnosti Apple. Mezi patenty je pro nás pravděpodobně nejzajímavější ten, který se věnuje propojení Apple iOS zařízení s počítačem Mac pomocí Thunderbolt konektoru. Synchronizační kabel bude mít na jedné straně 30pin konektor a na straně druhé pak Thunderbolt port. Patent navíc nehovoří zcela jasně, takže je také možné, že by se v budoucnu mohl iPhone, iPod a iPad dočkat také vlastního konektoru Thunderbolt, ke kterému by se připojovali další zařízení jako například extrení displej.

Podle dostupných informací navíc Apple již v současné době testuje nový 30pin konektor, který obsahuje připojení na Thunderbolt port. Pro uživatele by se tak mohlo několikanásobně zrychlit synchronizování a v případě použití nových Liquid metal baterií pak také nabíjení.

 

ios-iphone-thunderbolt

 

*Zdroj: patentlyapple.comReklama.
HighSky.cz reklamaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

reklama mzone
Reklama

reklama highsky2
Reklama

Reklama