Apple si patentoval Thunderbolt připojení iOS zařízení

thunderbolt-iosApple získal několik desítek nových patentů, z nichž se velká část týká portu Thunderbolt. Přesto, že na Thunderbolt portu pracoval společně Apple a Intel, snaží se nyní co nejvíce patentů získat na svou stranu právě Apple. Navzdory faktu, že technologie Thunderbolt vychází z technologie Light-peak, kterou vyvinul Intel, v současné době patří více patentů na použití a využití Thunderbolt připojení společnosti Apple. Mezi patenty je pro nás pravděpodobně nejzajímavější ten, který se věnuje propojení Apple iOS zařízení s počítačem Mac pomocí Thunderbolt konektoru. Synchronizační kabel bude mít na jedné straně 30pin konektor a na straně druhé pak Thunderbolt port. Patent navíc nehovoří zcela jasně, takže je také možné, že by se v budoucnu mohl iPhone, iPod a iPad dočkat také vlastního konektoru Thunderbolt, ke kterému by se připojovali další zařízení jako například extrení displej.

Podle dostupných informací navíc Apple již v současné době testuje nový 30pin konektor, který obsahuje připojení na Thunderbolt port. Pro uživatele by se tak mohlo několikanásobně zrychlit synchronizování a v případě použití nových Liquid metal baterií pak také nabíjení.

 

ios-iphone-thunderbolt

 

*Zdroj: patentlyapple.com

Leitz
Vstoupit do diskuze (4)

Diskuze

  teda od applu bych cekal lepi reseni nez 30 pin – tb… kdyby rovnou udelali tb – tb tak tim udrzi svuj standart inovatortvi, vymeni zastaralou technologii (30 pin) za novou a navic jete usetri na ihrackach trochu toho mista, co jim ted zabira 30 pin… ze je posvete spousta prislusenstvi ktere vyuziva 30 pin konektor, to apple zrovna trapit nemusi, ostatni vyrobci by se prizpuobili a uzivatele by kupovali vesele nove hracky, uz jen pro ten pocit novoti a hiendovosti…

  Reagovat

  A to jako myslíš že by to pak komunikovalo s počítači které nemají TB? asi ne že jo 🙂 to je nesmysl, 30pin je prostě apple standart, osobně mám tenhle konektor nejradši.

  Reagovat

  Ono jde spíš o kontinuitu. Když máš na jedné straně thunderbolt konektor, tak na druhé musíš mít také zařízení podporující thunderbolt. Pokud by neudělali hybridní 30pin, nedalo by se zařízení připojit na jiné než nové apple produkty a možná za chvíli nové intel desky pro pc a nebylo by zpětně kompatibilní například s usb 2.0 a nově při hybridním 30pin třeba s usb 3.0. Kupovali by je tak jen apple fanoušci a né ta masa lidí na kterou se teď Apple zaměřuje. Navíc je thunderbolt poměrně vysoký konektor a velmi by jim to limitovalo design pro tenké mobily. Zcela chápu, proč to tak chtějí.

  Reagovat

  nu nerekl bych ze tb je az tak veliky oproti 30 pinu… a kompatibilitu „pro masy“ a „ne-applisty“ by slo resit bezdratove – bt, nfc, wifi… kdyz uz odstrihli iP od pocitace a zavedli icloud, tak k tomu stejne vse smeruje… ale je pravda ze v dneni dobe by museli stejne delat redukci tb-30pin, takze takhle alepon usetri…

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz