Zavřít reklamu
  • Macbook Air 2015 – 13" vs Macbook Retina 2015 – 12" #705

    Ahoj, mám macbook Air 2015 - 13" 4gb ram(starší verze) a přemýšlím nad přechodem na Macbook retina 2015 - 12". Chci se zeptat jestli jsou na tom výkonově stejně nebo jestli je retina macbook lepší ? Cena retina macbooku se po bazarech pohybuje od 25 do 30 k. Macbook ari přepokládám byhc prodal okolo 20k. Macbook používám k tvobě webů, takže nic náročného až na práci v pixelmatoru, to je na Airu taky v pohod. Jde mi vyloženě o to jestli je na tom v tomto ohledu macbook retina lépe nebo alespon stejně. Díky

    Macbook Air 2015 – 13" vs Macbook Retina 2015 – 12" #6250

    Mimo tému:

    Tvoríš weby, používaš Pixelmator a stačí ti 12" aj Air". Áno tak to funguje v realite, no množstvo ľudí tu vypisuje aký MacBook lebo občas stihnú video a občas použijú Photoshop, ktorý je ukradnutý a najčastejšie ten MacBook berú len do školy na dokumenty/office.

    Často sú názori, že na 13" sa nedá reálne tvoriť a pracovať, preto odporúčajú nejakú Pro radu a pritom by im kľudne stačil 12". Dúfam, že si toto prečíta čo najviac ľudí. Mám prax s tým, že stretávam ľudí, ktorí naozaj tvoria weby na tej najvyššej úrovní a často pracujú na 13" MBA a živia sa tým.

    K téme:

    Obávam sa, že ten 12" bude o máličko slabší ako ten Air, už len kvôli tomu, že 12" bude pracovať v omnoho vyššom rozlíšení. Pre webdizajn ale bude retina veľké plus. Treba sa pozrieť na benchmarky medzi Air a 12", určite toho na youtube bude dosť.

    Macbook Air 2015 – 13" vs Macbook Retina 2015 – 12" #6251

    Mám stejnou zkušenost, lidé v okolí kteří do toho nevidí, tak tvrdí že na plnohodnotnou práci jedině 24" monitor a notebook bud vůbec a nebo 17",weby tvořím 7 let a živím se tím, začínal jsem na 15" macbook PRO pak měl 17" ale poslední 4 roky jedu jen na 13" (macbook, macbook pro a nakonec air), pokud je potřeba web otestovat na větším rozlišení tak se dá použít například v safari vývojářské rozšíření, popřípadě mám ještě 27" externí monitor kam můžu kdykoliv air připojit.

    Na bench marky jsem se díval a je pravda že je na tom líp air 13" než macbook 12" ale moc jsem tomu nevěřil, zde je tedy rozumnější volba například macbook pro retina 13".

    Macbook Air 2015 – 13" vs Macbook Retina 2015 – 12" #6252

    Macy jsou na tom víceméně na stejno. Díky optimalizaci masoxu a umu Applu dokonale využít HW rozdíly nepoznáš. Naopak bude k dobru znatelně rychlejší SSD a více RAM.
    .
    K dobru je pak také retina, která je na tuto práci daleko lepší.
    .
    K zahození nebude ani menší konstrukce. Pokud ti vadí přítomnost jen jednoho USB-C, určitě to není nejlepší nápad. Ale do budoucna dobré, páč Apple se USB-A zbavil.

Odpověď na: Macbook Air 2015 – 13" vs Macbook Retina 2015 – 12"

celý text

.