Zavřít reklamu

I když váš iPhone nabízí spoustu chytrých funkcí, které vám usnadňují život, stále je to telefon a znalost toho, jak zobrazit historii hovorů, je důležitou dovedností. Historie hovorů se může na první pohled zdát jako jednoduchá záležitost, nad kterou ani není potřeba se hlouběji zamýšlet. Ve skutečnosti se ale jedná o velmi zajímavé téma.

Zapomněli jste něčí číslo? Historie hovorů vám pomůže. Potřebujete důkaz, že vám někdo volal, nebo že někdo volal z vašeho odcizeného iPhonu? Historie hovorů je to správné místo. Nepamatujete si telefonní číslo, ze kterého vám přišel spamový hovor, nebo číslo někoho, s kým jste nahrávali hovor? I s tím vám historie hovorů v telefonu může pomoci. K získání těchto informací navíc nepotřebujete žádné speciální hacky na iPhone – jejich nalezení je poměrně snadné. Tento článek vám poradí, jak zkontrolovat historii hovorů na vašem iPhonu, jak smazat jednotlivé hovory nebo celou historii hovorů a jak případně obnovit smazané hovory, dokud máte ještě přístup k těmto datům v protokolu hovorů.

Jak zkontrolovat historii hovorů na iPhonu

Zkontrolovat historii hovorů na vašem iPhonu je jednoduché. Stačí otevřít aplikaci Telefon a poté klepnout na položku Historie v dolní části obrazovky. Zobrazí se seznam posledních hovorů. Chcete-li zobrazit podrobnosti o jednotlivém hovoru, klepněte na ikonu „i“ napravo od hovoru – u iOS 18 a novějšího klepněte na samotný panel s hovorem. Uvidíte datum, kdy se hovor uskutečnil, a jeho délku.

Jak zkontrolovat historii hovorů na iCloudu

Přestože iCloud bude zálohovat data vašeho protokolu hovorů, aby je bylo možné sdílet s vašimi různými zařízeními, podle zástupců společnosti Apple neexistuje žádný způsob, jak tato data skutečně zobrazit v aplikaci nebo na webu iCloud. Jediný způsob, jak zobrazit historii hovorů, je prostřednictvím telefonu v sekci Historie. Prostřednictvím iCloudu však můžete přistupovat ke svým kontaktům. Stačí přejít na web iCloud a na hlavní stránce kliknout na Kontakty. Podrobnosti o historii vašich hovorů vám za jistých okolností může také poskytnout váš operátor.

Jak dlouho Apple ukládá historii hovorů

Váš telefon může v místní paměti ukládat naráz mnoho hovorů. iPhony ukládají 1 000 posledních hovorů bez ohledu na to, jak staré jsou. Na samotném telefonu však můžete vidět pouze posledních 100 hovorů. Tento limit nelze změnit. Pokud se chcete podívat dále do historie hovorů, můžete odstranit některé z posledních položek. Například odstranění 10 posledních hovorů umožní zobrazení 10 starších hovorů v historii hovorů. Opakované hovory na stejné číslo se počítají pouze jako jeden hovor.

Jak smazat hovor z iPhonu

Někdy chcete smazat hovory od podvodníků, robotů nebo jen od někoho, koho nemáte rádi. Chcete-li smazat hovory, budete potřebovat iPhone s iOS 13 nebo novějším. Pokud jej máte, můžete jednotlivé hovory smazat tak, že na obrazovce Nedávné posunete prst doleva po hovoru a klepnete na Smazat.

U všech iPhonů můžete také použít tyto kroky:

  • Otevřete aplikaci Telefon.
  • Klepněte na Historie.
  • Panel s vybraným hovorem posuňte doleva.
  • Klepněte na ikonku odpadkového koše.

Jak smazat celou historii hovorů

Pokud chcete smazat celou historii hovorů, abyste uvolnili paměť telefonu nebo jednoduše začali znovu, můžete to také provést. Chcete-li smazat celou historii hovorů, po klepnutí na Upravit na obrazovce Historie vyberte možnost Vybrat (v levém horním rohu) -> Smazat (v pravém horním rohu) a poté dole klepněte na Smazat historii.

Věříme, že vám tento komplexní průvodce pomohl dozvědět se vše, co potřebujete vědět o historii hovorů na vašem iPhonu, včetně toho, jak ji zobrazit, smazat a obnovit.

Dnes nejčtenější

.