Zavřít reklamu

Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří byli letos na Vánoce obdarování novým smartphonem, pak se zajisté radujete ze svižně pracujícího nového iPhonu. Naději na zrychlení chodu svého iPhonu mají ale také majitelé starších modelů. V dnešním článku vám poradíme několik kroků, vedoucích k tomu, aby i váš starší iPhone fungoval o něco svižněji.

Snížení průhlednosti

Průhledné prvky rovněž působí na iPhonu velice hezky, i ony ale mohou podobně jako pohybové efekty zatěžovat systémové prostředky iPhonu. Deaktivací průhlednosti můžete uvolnit hardwarové prostředky pro jiné úkoly a zvýšit výkon. Nastavení průhlednosti najdete v Nastavení -> Zpřístupnění -> Displej a velikost textu, kde stačí aktivovat položku Snížit průhlednost.

Deaktivace automatických aktualizací aplikací

Aktualizace aplikací je z mnoha důvodů stejně důležitá, jako aktualizace operačního systému, protože některé aktualizace mohou opravit závažné bezpečnostní problémy nebo zvýšit výkon. Automatické hledání aktualizací na pozadí může ale někdy zatěžovat váš iPhone. Chcete-li dosáhnout jeho zrychlení, spusťte Nastavení -> App Store a deaktivujte položku Aktualizace aplikací. Pokud deaktivujete automatické aktualizace aplikací, budete muset aplikace aktualizovat manuálně v App Storu.

Omezení pohybu

Součástí operačního systému jsou mnohdy nepostřehnutelné efekty, animace a další pohybové efekty, díky kterým vypadá uživatelské rozhraní vašeho iPhonu opravdu skvěle. Tyto efekty ale mají vliv také na výkon zařízení. V případě, že je deaktivujete, využije systém více výkonu pro jiné úkoly, což je zejména u starších zařízení užitečné. Stačí na iPhonu spustit Nastavení -> Zpřístupnění -> Pohyb, a aktivovat možnost Omezit pohyb.

Deaktivace aktualizací na pozadí

V jednom z odstavců výše jsme mluvili o aktualizaci aplikací. Kromě automatických aktualizací aplikací jako takových můžete na vašem iPhonu deaktivovat také aktualizace na pozadí. Aktualizace na pozadí můžete pro jednotlivé aplikace deaktivovat v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace na pozadí.

Promazání mezipaměti v Safari

Vliv na svižnost chodu vašeho iPhonu může mít i mezipaměť webového prohlížeče Safari. Pokud chcete promazat mezipaměť, spusťte na iPhonu Nastavení -> Safari, a klepněte na Smazat historii a data stránek. Tato akce vymaže veškerou historii prohlížení, cookies a další data.

Dnes nejčtenější

.