Zavřít reklamu

Není tomu sice tak dávno, co valná většina zdrojů tvrdila, že se letos nové generace iMacu nedočkáme, a už je vše opět jinak. Zdroje velmi dobře informovaného reportéra Marka Gurmana z Bloombergu totiž před pár hodinami prozradily, že Apple finišuje s vývojem nové generace svého all-in-one stroje a že je možné, že jej stihne uvést ještě letos. 

Gurmanovy zdroje tvrdí konkrétně to, že nový iMac bude „jen“ aktualizovaným 24“ modelem z roku 2021. Dostat by tedy měl stejný design a pár vylepšených vnitřních komponent v čele s čipsetem. Srdcem stroje by se měl stát konkrétně procesor Apple M3 založený na 3nm technologii, který se stane novým základním čipem rodiny Apple Silicon, který se objeví i v MacBoocích Air, potažmo iPadech Air a Pro. Co se pak týče designu, u něj se počítá maximálně s nasazením nové barevné varianty, kterou Apple nahradí některou z těch nynějších. 

Nová generace iMacu je podle zdrojů v současnosti ve finální fázi vývoje s tím, že následovat bude její intenzivní testování. Jakmile jej Apple dokončí, pak nebude ve výsledku stát nic v cestě odhalení a následnému spuštění prodejů této novinky. Dřív než ve druhé polovině letoška to však dle Gurmana nebude. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Související články

Dnes nejčtenější

.