Zavřít reklamu

Na trhu naleznete opravdu velké množství bezdrátových reproduktorů, které se liší velikostí, kvalitou hudby, cenou či funkcemi. Pokud hledáte opravdu malý reproduktor, jež navíc dobře hraje, může nastat problém. Byť bývají levné, jejich zvuk zpravidla za moc nestojí a v podstatě tak dostanete kousek, který hraje pouze hlasitěji než váš smartphone. Jestliže ale chcete malý reproduktor, který hraje opravdu dobře, měli byste zbystřit. Značka Marshall má totiž reproduktor s názvem Willen, který bychom mohli označit za kompaktní a skvěle hrající, což se jen tak nevidí. Pojďme se na něj podívat o něco podrobněji.

Marshall Willen (7)

Obsah balení

Marshall Willen vám dorazí v malé černé krabičce, v níž kromě reproduktoru samotného naleznete také manuál a USB-C kabel. Na krabičce, která se designově opravdu povedla, můžete vidět kromě výčtu některých technických parametrů také samotné vzezření reproduktoru. Fotka vám napoví, že také u tak malého produktu se značka Marshall rozhodla držet klasiky.

Technické specifikace

Nyní se pojďme krátce podívat na technické specifikace. Jde o bezdrátový reproduktor, který disponuje Bluetooth 5.1. Dle výrobce tedy má dosah až 10 metrů. Pokud ale budete na otevřeném prostoru, dosah bude daleko větší. Marshall Willen disponuje jedním 2″ měničem s plným rozsahem a dvěma pasivními radiátory. Výkon reproduktoru je 10W a rozsah je od 100 Hz do 20 kHz. Na jedno nabití vydrží tento kousek hrát až 15 hodin. Díky funkci rychlého nabíjení postačí pouhých 20 minut nabíjení pro další 3 hodiny poslechu. Samozřejmost je také krytí proti vodě a prachu v podobě IP 67. Není tedy důvod bát se vzít Marshall Willen třeba k vodě. Marshall má i aplikaci, ta ale bohužel k ničemu moc není. Naleznete v ní velmi jednoduchý ekvalizér se třemi režimy, z nichž hraje nejlépe ten nativní. Pokud ale budete mít více reproduktorů a budete chtít stereo, bez appky se neobejdete. Reprák má téměř čtvercový rozměr díky mírám 10,16 x 4,04 x 10,05 cm. Jeho hmotnost je pak zhruba 380 gramů.

Design a párování

Jak již píši výše, Marshall se drží klasiky. Přední strana tedy patří ikonické mřížce a malému pozlacenému tlačítku, kterým budete přirozeně přeskakovat skladby a měnit hlasitost. Uprostřed přední strany je potom zlatý nápis Marshall, který vypadá opravdu skvěle. Boční strana je vyhotovena z plastu s texturou. Společnost zde dodává, že produkt neobsahuje žádné PVC a plast ze 60 % pochází z plastu z použité elektroniky. Na horní straně je párovací tlačítko, mikrofon a LED pásek s diodami, který indikuje stav baterie. Na zadní straně je k vidění stylové a pevné poutko. Na levé boční straně naleznete USB-C konektor. Párování je velmi snadné. Ačkoli produkt má aplikaci, ke spárování ji nepotřebujete. Postačí tedy stisknout párovací tlačítko a v Bluetooth menu vyhledat „Willen“. Párování stvrdí akustická výzva.

Vlastní používání

Marshall Willen jsem několik dní využíval na hudbu i filmy a musím říct, že zprvu jsem byl k němu kvůli rozměrům opravdu velmi skeptický. Zbytečně. Zvuk reproduktoru je vzhledem k jeho velikosti opravdu výborný a 2“ měnič odvádí skvělou práci. Zvuk je hutný, dynamický a reproduktor nemá problému s výškami ani hloubkami. Nutno říct, že pro Marshall jsou při hudebním projevu ikonické basy. A věřte nebo ne, i tak malé zařízení odvádí v tomto směru zázraky. I takto malý reproduktor prostě a jednoduše dokáže hrát skvěle. Zajímavým a nevšedním doplňkem je mikrofon, který jsem rozhodně musel vyzkoušet. Funguje a funguje dobře, ovšem kolikrát něco takového využijete si nedokážu představit. Mluvit do reproduktoru není zcela to „pravé ořechové“. Nelze neocenit design, který se opět povedl na jedničku a při pohledu na Marshall Willen ucítíte nádech klasiky. Výborný je i pryžový pásek na zádech, díky kterému můžete reprák spolehlivě uchytit. Jedna jeho část je oddělitelná. Z pásku tedy může být stylové poutko. Někomu možná bude vadit vysoká cena, která se pohybuje kolem 3 tisíc korun. Pokud hledáte malý a dobře hrající reproduktor, lepší neseženete.

Resumé

Závěrem se dá říct, že Marshall Willen se opravdu velmi povedl a mezi malými reproduktory kraluje. Skvělý zvuk a perfektní design. Jeho cena je 2990 korun.

Marshall Willen zakoupíte zde

Související články

Dnes nejčtenější

.