Zavřít reklamu

Spolu s minulý týden vydaným iOS 16.3.1 dorazila na iPhony spousta oprav bezpečnostních chyb, které obsahovaly předešlé verze jeho OS v čele s iOS 16.3. Ty sice Apple přiznal ve vývojářských poznámkách k aktualizaci, avšak nyní překvapivě hned několik dalších nebezpečných chyb doplnil. Skoro to tak vypadá, že chtěl jejich odhalení nadávkovat postupně, aby to vypadalo, že předešlé verze iOS zas tak špatně zabezpečené nebyly. 

Poznámky o updatů o chybách jako již tradičně poodhalují jen nutné minimum, které je uživatelům sice poodhalí, avšak neumožní jim je zneužívat v případě, že narazí na dosud neaktualizovaný iPhone. A o jaké že chyby se vlastně jedná? Jedna z chyb umožňovala například přes systémový Crash Reporter (tedy nástroj pro nahlašování chyb skrze analýzu) přistupovat k libovolným souborům s právy jádra, další dvě chyby pak dokonce umožňovaly spouště libovolný kód a to dokonce s tak vysokými právy, že mohl tento kód obejít dokonce i sandbox. Obecně sice platí, že jsou všechny tyto chyby hackery poměrně obtížně využitelné a nemá proto smysl se příliš obávat toho, že budou využity právě pro vaše poškození, na druhou stranu však rozhodně není dobré nechávat podobné bezpečnostní trhliny zbytečně otevřené. Přesně z toho důvodu tak lze instalaci iOS 16.3.1 jedině doporučit. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Související články

Dnes nejčtenější

.