Zavřít reklamu

Výchozí hlasová linka

Naprostá většina uživatelů při využívání Dual SIM upřednostňuje některou ze SIM karet. Přesně proto je důležité si nastavit výchozí SIM kartu, která bude automaticky využívání pro volání a psaní zpráv v případě, že ručně neurčíte jinak. Výchozí hlasovou linku lze nastavit hned při zprovoznění Dual SIM, pokud byste ji ale nyní chtěli změnit, tak samozřejmě můžete. Stačí přejít do Nastavení → Mobilní data → Výchozí hlasová linka, kde si vyberte tarif, který chcete používat jako výchozí.

Přepínání mobilních dat

V jeden čas lze pro mobilní data využívat jen jednu SIM kartu. Nastavit si můžete, aby byla pro mobilní data stále využívána pouze jedna zvolená SIM karta, anebo si můžete aktivovat automatické přepínání, kdy iPhone zvolí lepší SIM kartu na základě pokrytí a dostupnosti. Pokud byste chtěli přepínání mobilních dat nastavit, tak stačí přejít do Nastavení → Mobilní data → Mobilní data, kde pomocí přepínače aktivujte funkci Povolit přepínání mobilních dat.

SIM pro zprávy

U zpráv si samozřejmě můžete vybrat, kterou SIM kartu chcete používat, a to v jednotlivých konverzacích a u nových zpráv. Pokud byste chtěli změnit SIM kartu, kterou používáte v nějaké konverzaci, tak do ní přejděte, a poté nahoře klepněte na ikonu kontaktu. Následně už jen stačí otevřít Řádek konverzace, kde už si vyberte tarif, který chcete využít.

Pokud byste si chtěli vybrat SIM kartu při psaní nové zprávy, tak do příslušného pole zadejte příjemce, a poté v řádku Od jednoduše klepnutím tarif vyberte.

SIM pro volání

Stejně jako v případě zpráv lze vybrat SIM kartu také pro volání. Abyste tak učinili, tak si libovolným způsobem otevřete vybraný kontakt. Pro rychlé vybrání kontaktu z historie volání stačí, abyste v pravé části řádku klepnuli na ikonu ⓘ. Následně pod jménem klepněte na řádek s možností výběru SIM karty. Zde už si stačí klepnutím zvolit, který z tarifů se má využívat, následně nezapomeňte klepnout na Hotovo vpravo nahoře.

SIM kartu lze pak vybrat také při volání přímo z číselníku, a to klepnutím na štítek tarifu v horní části obrazovky.

Štítek tarifů

Abyste mohli jednoduše rozpoznat, na které telefonní číslo vám někdo volá, případně ze kterého čísla komunikujete vy, tak je nutné, abyste si správně nastavili tzv. štítky tarifů. Podle výběru štítku se vám pak bude při hovorech či například v historii volání zobrazovat první písmeno z nastaveného štítku, takže budete číslo schopni jednoduše identifikovat. Štítek si můžete nastavit při prvotním nastavení Dual SIM, pokud byste ale chtěli provést změny, tak přejděte do Nastavení → Mobilní data, kde si následně dole v kategorii SIM karty rozklikněte tarif, u kterého chcete štítek změnit. Na další obrazovce otevřete Štítek mobilního tarifu a buď si vyberte jeden z předpřipravených, anebo si vytvořte svůj vlastní.

Související články

Dnes nejčtenější

.