Zavřít reklamu

Včerejší oznámení finančních výsledků Applu za čtvrté čtvrtletí loňského roku sice nebylo úplně veselé, jelikož si kalifornský gigant meziročně mírně pohoršil, nicméně být tomu tak vůbec nemuselo. Minimálně v případě iPhonů totiž hovoří průzkumy, které má Apple k dispozici, naprosto jasně, což se nebál při následném hovoru s investory šéf Applu Tim Cook náležitě zdůraznit. 

Ačkoliv tržby kategore iPhone meziročně klesly o zhruba 6 miliard dolarů, není to tím, že by o iPhony jako takové nebyl zájem, ale dle Cooka jen tím, že zkrátka nebyly. Výrobní problémy se totiž v posledním čtvrtletí loňska přihlásily o slovo mnohem víc než kdykoliv předtím, kvůli čemuž se z iPhonů 14 Pro (Max) stalo nedostatkové zboží. Právě tyto modely však měly být největšími prodejními trháky coby prémiová řada, což Applu z logiky věci finančně citelně uškodilo. Mít však iPhonů 14 Pro (Max) k dispozici více, je Cook přesvědčen o tom, že další finanční rekord společnosti by padl. Na kdyby se však bohužel nehraje – tím spíš, když dodavatelský řetězec si každá společnost do jisté míry nastavuje sama. Nutno nicméně jedním dechem dodat, že aby se situace neopakovala, snaží se v současnosti Apple intenzivně přerušit značnou část výroby svých produktů z Číny do jiných zemí, čímž si chce zajistit dodávky i v případě nouze. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Související články

Dnes nejčtenější

.