Zavřít reklamu

Sdílení analýz

Při prvotním nastavení iPhonu si můžete vybrat, zdali chcete s vývojáři a Applem sdílet různé analýzy a jejich data. Díky tomu se mohou aplikace a služby nadále vylepšovat, jelikož poskytnete vývojářům přístup k cenným datům z vašeho zařízení. Sběr dat na pozadí ale negativně ovlivňuje výdrž baterie iPhone, takže pokud byste ji chtěli prodloužit, bude nutné provést deaktivaci. Stačí přejít do Nastavení → Soukromí → Analýza a vylepšování, kde deaktivujte Sdílet analýzu iPhonu a hodinek a případně také další možnosti.

Stahování aktualizací

Na pozadí vašeho iPhonu se stahují také aktualizace, a to konkrétně samotného systému iOS a aplikací. Opět, stejně jako každá akce na pozadí, způsobuje i stahování aktualizací snížení výdrže baterie. Pokud vám tedy nebude vadit nechat aktualizace stahovat ručně, tak je můžete vypnout. V případě iOS stačí přejít do Nastavení → Obecné → Aktualizace softwaru → Automatické aktualizace, v případě aplikací pak do Nastavení → App Store, kde v kategorii Automatická stahování deaktivujte Aktualizace aplikací.

Always-on

Pokud vlastníte nejnovější iPhone 14 Pro (Max), tak jistě víte o tom, že můžete využívat always-on displej. Jedná se o režim displeje, který zůstává i nadále částečně zapnutý po zamknutí obrazovky. I přesto, že je always-on na baterii náročný opravdu málo, tak ve finále jeho využívání může vést ke snížení výdrže baterie o desítky minut. Pro deaktivaci always-on, čímž výdrž prodloužíte, stačí přejít do Nastavení → Zobrazení a jas → Vždy zapnutý displej, kde přepínačem proveďte deaktivaci.

Optimalizované nabíjení

Již nějakou dobu je v iOS k dispozici funkce Optimalizované nabíjení baterie, která zaručí, že se v určitých případech baterie nenabije na více než 80 %. Vzhledem k tomu, že by se baterie pro prodloužení maximální životnosti měla provozovat v rozmezí od 20 do 80 % nabití, tak se jedná o skvělou funkci, která z dlouhodobého hlediska může také prodloužit výdrž baterie. Pro aktivaci optimalizovaného nabíjení přejděte do Nastavení → Baterie → Kondice baterie, kde zapněte Optimalizované nabíjení.

Haptická odezva klávesnice

Před nedávnem přidal Apple do systému iOS funkci, díky které si konečně mohou uživatelé aktivovat haptickou odezvu klávesnice, tedy její vibrování. Avšak vzhledem k tomu, že jablečná společnost nevyužívá u svých iPhonů klasický vibrační motorek, nýbrž komplexnější a na baterii náročnější Taptic Engine, tak může docházet k negativnímu ovlivnění výdrže baterie, o čemž informoval i samotný Apple. Chcete-li tedy prodloužit výdrž iPhonu a máte haptickou odezvu klávesnice zapnutou, tak ji vypněte, a to v Nastavení → Zvuky a haptika → Odezva klávesnice, kde deaktivujte přepínačem možnost Haptika.

Dnes nejčtenější

.