Zavřít reklamu

Před pár dny Apple představil nové generace Macu mini a 14″ a 16″ MacBooku Pro. Společně s těmito zařízeními jsme se dočkali taktéž představení nových čipů M2 Pro a M2 Max, které Apple ihned do zmíněných novinek umístil. I přesto, že prodeje nového Macu mini i MacBooku Pro startují až 24. ledna, tak jsme se tradičně s předstihem dočkali úniku výsledků prvních výkonnostních testů nových čipů. Výsledky jsou rozhodně ohromující a utvrzují, že jsou čipy Apple Silicon skutečně bezkonkurenční.

Konkrétně se objevily výsledky výkonnostního testu nového Macu mini se základním čipem M2 Pro, který získal 1952 bodů pro výkon na jedno jádro a 15013 bodů pro výkon na více jader. Pro srovnání, minulá generace Macu mini s čipem M1 získala skóre 1715 bodů pro výkon na jedno jádro a 7442 bodů pro výkon na více jader – jak si lze tedy všimnout, největší rozdíly pocítí uživatelé, kteří jsou schopni využívat veškerá jádra čipu. Výsledky pochází z aplikace Geekbench a jsou vůbec první, které se s čipem M2 Pro na internetu objevily. Tento čip je samozřejmě možné nakonfigurovat i do nového 14″ a 16″ MacBooku Pro, pro tato zařízení však prozatím výsledky nejsou k dispozici. Rozhodně ale nečekejte bůhvíjak velký rozdíl, výsledky budou podobné s výše zmíněnými, které byly získány na Macu mini s M2 Pro.

Důležité je samozřejmě mezigenerační srovnání stejného typu čipů. Předchozí generace čipu M2 Pro, tedy M1 Pro, který byl k dispozici například ve 14″ a 16″ MacBooku Pro (2021), získal ve výkonnostním testu skóre 1734 bodů na jedno jádro a 10076 bodů na více jader. Nárůst výkonu je tedy i zde zřetelný hlavně při využití více jader. Je však nutné zmínit, že čip M2 Pro je dle výsledků výkonnější, než předchozí generace vyšší třídy v podobě M1 Max. Tento čip si totiž vysloužil 1727 bodů na jedno jádro a 12643 bodů na více jader. Co se týče základního čipu M2, který je k dispozici u základního Macu mini, tak zde jsou výsledky prakticky totožné s výsledky MacBooku Air M2.

Mac mini M2 můžete zakoupit zde

Dnes nejčtenější

.