Zavřít reklamu

Součástí vánočního úklidu může být také očista vašich Apple zařízení, a to jak vnější, tak i vnitřní. Pokud se vám tedy nechce pouštět do tradičního vánočního úklidu domácnosti, můžete si zkusit alespoň pročistit iPhone zevnitř. Odměnou vám bude nejen více místa na úložišti, ale znatelně hladší chod vašeho jablečného smartphonu.

Přílohy Zpráv

Možná vás překvapí, jak velkou část úložiště vašeho iPhonu dokáží zabrat nepotřebné a nesmazané přílohy v nativních Zprávách. Pokud chcete odstranit přílohy z nativních Zpráv, spusťte na iPhonu Nastavení -> Obecné -> Úložiště: iPhone. V seznamu aplikací, který se vám za malou chvilku načte, klepněte na Zprávy -> Zkontrolovat velké přílohy, a poté odstraňte nepotřebný obsah.

Webový prohlížeč

V rámci vnitřní očisty iPhonu se vyplatí věnovat pozornost i webovému prohlížeči, protože jeho provoz se postupem času může stát zdrojem velkého množství dat, která mnohdy zabírají zbytečně mnoho místa na úložišti vašeho iPhonu. Pozor – při provedení následujícího kroku dojde k odstranění veškeré vaší historie a taktéž budete odhlášeni ze všech webů. Mějte tedy na paměti, že jakmile provedete tento krok a následně navštívíte určitý web, budete muset zadat vaše přihlašovací údaje znovu. Vyplatí se tedy čas od času pročistit mezipaměť prohlížeče, a to tak, že na iPhonu spustíte Nastavení -> Safari, kde zcela dole klepnete na Smazat historii a data stránek.

Odstranění fotografií

Snad každému z nás se po určité době v iPhonu nahromadí nepotřebné screenshoty, fotografie, sekvence a videa. Kromě toho ale umí velkou část úložiště zabrat také duplicitní snímky a videa. Díky operačnímu systému iOS 16 je odstranění těchto duplicit a související pročištění iPhonu hračkou, a otázkou několika málo okamžiků. Pro odstranění duplicit spusťte na iPhonu nativní Fotky a v sekci Alba přejděte do složky Duplikáty. Zde stačí označit duplikáty, které chcete odstranit, a následně v pravém dolním rohu klepnout na ikonku odpadkového koše.

Odstranění aplikací

Další  možností, jak uvolnit drahocenné místo na iPhonu, je odstranění nepotřebných aplikací. Aplikaci z plochy jednoduše odstraníte dlouhým stiskem a následným klepnutím na Smazat aplikaci. Stejným způsobem můžete postupovat i v případě, že budete danou aplikaci mazat z Knihovny aplikací. Místo na úložišti se uvolní i tehdy, když danou aplikaci smažete a poté opětovně nainstalujete, protože v rámci tohoto procesu dojde ke smazání příslušných dat.

Související články

Dnes nejčtenější

.