Zavřít reklamu

iPhone 14 Pro (Max) konečně nabízí vymodlený always-on displej, po kterém uživatelé dlouhé roky volali. Původně jsme se always-on podle spekulací měli dočkat již před několika lety, nakonec si dal ale Apple načas a museli jsme si počkat. Always-on je speciální režim displeje, při kterém se jeho obnovovací frekvence sníží na 1 Hz, čímž zůstává displej zapnutý, ale aktualizuje se pouze jednou za sekundu. Díky tomu nedochází k výraznému snížení výdrže baterie a displej tak může i při zamknutém iPhonu zobrazovat třeba čas, notifikace a další informace. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5 tipů pro always-on displej iPhonu 14 Pro (Max), o kterých byste měli vědět.

Skrytí tapety

Nebyl by to Apple, kdyby u always-on nepřišel s něčím extra. Zatímco konkurenční výrobci vyobrazují always-on s kompletně černou tapetou, tak u iPhonu dochází ve výchozím nastavení k pouhému ztmavení tapety. I přesto ale nedochází k výraznému snížení výdrže baterie, a to díky Display Engine, na kterém je always-on založený. Někteří uživatelé si však na tuto exkluzivitu stěžovali a chtěli mít k dispozici skrytí tapety, hlavně kvůli ochraně soukromí. V nejnovějším iOS 16.2 tak Apple tyto prosby vyslyšel, a pokud byste chtěli tapetu na always-on skrýt, stačí přejít do Nastavení → Zobrazení a jas → Trvale zapnutý displej, kde deaktivujte Zobrazovat tapetu.

Skrytí notifikací

Jak už bylo zmíněno, tak se na always-on displeji mohou zobrazovat různé základní informace, a to například čas, widgety a náhledy oznámení. U náhledů oznámení se však opět setkáváme s otázkou ochrany soukromí, jelikož takto prakticky může kterýkoliv kolemjdoucí vidět, jaké notifikace na vás čekají. Naštěstí lze nově v iOS 16.2 i zobrazování notifikací v rámci always-on deaktivovat, což mnoho uživatel. ocení. Stačí přejít do Nastavení → Zobrazení a jas → Trvale zapnutý displej, kde deaktivujte Zobrazovat oznámení.

Kompletní vypnutí

V případě, že vám always-on displej jednoduše nesednul, případně pokud potřebujete maximalizovat výdrž baterie, tak samozřejmě můžete provést jeho kompletní deaktivaci. Displej iPhonu 14 Pro (Max) se tak bude chovat naprosto klasicky jako u ostatních jablečných telefonů. Pro kompletní vypnutí always-on stačí, abyste přešli do Nastavení → Zobrazení a jas → Trvale zapnutý displej, kde deaktivujte Trvale zapnutý displej.

Automatizace pro vypnutí

Mnoho uživatelů se ptá na to, zdali je nějakým způsobem možné nastavit, aby se always-on v určitý čas automaticky deaktivoval, a poté zase v určitý čas zase aktivoval. Některé uživatele totiž může rušit, a to především ve večerních a nočních hodinách. Bohužel, oficiálně a jednoduše nelze automatickou (de)aktivaci always-on nastavit. Jsou tady ale postupy, které lze využít jako okliku. Vzhledem k tomu, že se always-on deaktivuje vždy po zapnutí režimu nízké spotřeby, tak můžete přímo na něj vytvořit automatizaci. Stačí, abyste přešli do aplikace Zkratky, kde pak otevřete Automatizacevytvořte osobní automatizaci. Následně vyberte možnost Denní doba a vyberte si, kdy se má always-on deaktivovat, potažmo aktivovat režim nízké spotřeby. Pak přidejte akci Nastavit režim nízké spotřeby, zvolte u ní možnost Zapnutoproveďte uložení s tím, aby se vás systém před spuštěním neptal. Pak vytvořte tu samou automatizaci znova, akorát si vyberte čas opětovného spuštění a v akci Nastavit režim nízké spotřeby vyberte možnost Vypnuto. Takto jste úspěšně nastavili automatizaci pro vypnutí a zapnutí režimu nízké spotřeby, potažmo always-on displeje.

Další případy vypnutí

Dost možná jste si někdy všimli toho, že se always-on displej vašeho iPhonu 14 Pro (Max) sám od sebe vypl. Dochází k tomu právě například po aktivaci režimu nízké spotřeby, jak už jsme uvedli na předchozí stránce. Existuje ale o mnoho scénářů, při kterých se always-on displej může vypnout. Kompletní seznam těchto případů najdete v seznamu níže, takže až se vám někdy zase always-on vypne, nyní už budete schopni říct, proč tomu tak je:

  • Když je iPhone položen displejem dolů
  • Když je iPhone vložen do kapsy či tašky
  • Když je zapnut režim spánku
  • Když je aktivní režim nízké spotřeby baterie
  • Když je iPhone připojen k CarPlay
  • Když je využívána funkce Fotoaparát v Kontinuitě
  • Když se na základě vaší polohy zjišťované přes Apple Watch vzdálíte od iPhonu
  • Když iPhone nějakou dobu nepoužíváte (telefon se naučí vzorce vašeho chování, díky čemuž bude vědět například podle aktivních režimů soustředění to, kdy jej nepoužíváte, nechcete nic vidět a tak podobně a podle toho bude always-on regulovat) 

Dnes nejčtenější

.