Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Používal jsem iPad v době, kdy jsem měl MacBook, přešel jsem na iMac a iPad stále denně používám. Takže za mě ano, iPad má na trhu smysl. Kterýkoli iPhone je na práci malý, MacBook zase postrádá dotykové ovládání + je přeci jen těžší, větší atd.

  Pro mě je iPad také nepostradatelný. Pracuji na PC, v kapse mám malý iP 13mini a vše ostatní řeším na iPadu. Nedovedu si představit, že bych vše dělal na iPhonu nebo naopak na jakémkoliv notebooku.

  Článek vyznívá jako by snad iPad nebyl přenosné zařízení, já svůj cellular nosím skoro všude, na práci doma nebo v kanceláři mám Macbook Pro resp. Mac Pro.

  Co přesně ve článku vyznívá jako to, že není přenosné zařízení? Protože to tam opravdu nevidím.

  tak například z odstavce níže:

  „Přestože se Apple v posledních letech velmi snaží na poli iPadů inovovat, pravdou je, že jejich prodeje poté, co díky pandemii COVID-19 a tedy nutnosti pracovat ve velkém z domova, opět klesají a nic úplně nenasvědčuje tomu, že by se měla tato skutečnost v dohledné době změnit.“

  bych pochopil, že s ohledem pandemii a přechodu mnoha lidí na H/O se zvýšily prodeje těchto zařízení, po odeznění pandemie však prodeje klesají. Pochopil jsem to tak, že v době lockdownů a home officů lidé kupovali iPady aby je používali doma.
  Osobně hlavní výhodu iPadu shledávám hlavně v přenositelnosti zařízení, na cesty, do terénu, kamkoliv. Kdyby bylo v článku např.: „s pandemií se zvýšily prodeje iMaců“, tak to chápu, a dává to smysl, protože iMac je nepřenosné zařízení na stůl doma nebo v kanceláři, jestli mi teda rozumíte ;)

  Nerozumím. iPad je pro leckoho pracovní nástroj a do jisté míry může nahradit desktop v kanceláři. To z něj ale nedělá nepřenosné zařízení. Lidi je kupovali prostě proto, že je jsou schopni využívat jako pracovní stanici a protože pracovní stanici doma neměli. Nemá cenu zde slovíčkařit o nesmyslech.

  Tak jsem si článek znovu přečetl, a uznávám že jsem ho asi špatně pochopil, takže se Vám omlouvám, ale není třeba hned reagovat podrážděně.

  Vůbec nechápu ten dotaz. Samozřejmě, že je potřeba! Používám ho dnes a deně X hodin. Notebook je pro mě zastaralá nepoužitelná věc a iMac v podstatě taky, ale občas ho využiji kvůli velké obrazovce.

  iPad nikdy neměl smysl, pracovat se na něm nedá, na filmy je malý a nejde k němu připojit prostorové repro a na konzumaci obsahu je dost drahý. Ale vlastně je fajn a používám ho denně, ale právě jen na tu konzumaci obsahu, práci udělám mnohem rychleji a pohodlněji na Macu a hry hraju na PC, pro iPad žádné skutečné hry ani neexistují.

  Přemýšlím, že bych jako další tablet pořídil MS Surface pro.
  Na iPadu konzumuji obsah a sem tam si zahraji COD Mobile, nebo vytvořím pár etiket v Adobe ilustratoru. Ale na to samý by mi poslouzil i Surface a ušetril bych doma stolni pc ktere uz vyuzivam cim dal tim mene. A hlavne na nem nehraju hry. Takze herni delo nepotrebuji

  iPad je skvělí zařízení na čtení knih, je pravdou že mě štve Apple tím že na iPhonech jsou skvělé displeje a když mate verzi Max tak poté iPad je proste horší na oči. Takže mnoho věcí jde zařídit na iPhone Max a iPad je pouze na čtení a kreslení. Nebo podpisy dokumentů a různé malé práce. iPadOS není zatím nijak vychytaný. Jen na konzumaci, to je problém. Tim jen obrací prachy pro akcionáře. A pak lightning pencil nemůžeš strčit do USB konektoru, no 😂

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.