Zavřít reklamu

Majitelé sluchátek AirPods a lokalizátorů AirTag čeká aktualizace. Apple totiž před pár hodinami vydal novou verzi firmwaru, která sluchátka a AirTag softwarově „pohání“ a to jako již tradičně pro všechny dostupné modely, které v současnosti prodává. To jinými slovy znamená, že vyjma 1. generace AirPods nainstalujete firmware na vše.

Nový firmware pro AirPods nese označení 5B58 a na 2. a 3. generaci AirPods, AirPods Pro a modelu Max nahrazuje 4E71, který vyšel před pár měsíci. Jeho instalace je jako již tradičně automatická s tím, že je pro ní potřeba zajistit jen připojení AirPods k iPhonu. Pokud vám firmware nebude několik dní nainstalován automaticky, zkuste sluchátka ještě připojit k nabíječce. Kontrolu firmwaru AirPods pak uděláte tak, že po jejich připojení k iPhonu navštívite v nastavení jejich nově vytvořenou sekci pro iOS 16, ve které je vše důležité. Co se pak týče AirTagu, tam probíhá update taktéž zcela automaticky, přičemž kontrolu provedete přes aplikaci Najít, konkrétně pak tapnutím na detail daného AirTagu. Nový firmware nese označení 2A24e a nahrazuje dosavadní 1A301 vydaný v dubnu.

Co přesně přináší však bohužel v tuto chvíli netušíme, jelikož Apple opět rezignoval na zveřejnění jakýchkoliv poznámek k aktualizaci. Jednat se nicméně pravděpodobně bude jen o opravy drobných chyb, maximálně pak nové funkce pro Najít, ve kterém jsou AirPods integrovány. O ničem větším se totiž v minulosti ve světě Applu nešuškalo.

Související články

Dnes nejčtenější

.