Zavřít reklamu

Práce v Applu je jistě lukrativní záležitostí, o které sní nejeden člověk. Během posledního zářijového týdne Tim Cook trávil čas cestováním po Evropě, aby navštívil kanceláře Apple Storů apod. Získal ale také čestný magisterský titul v oboru inovace a mezinárodní management na univerzitě v Neapoli Federica II. Po převzetí titulu řekl lodivod Applu studentům pár slov.

Na světě je spousta lidí, kteří chtějí skutečně změnit svět, kteří chtějí obohatit životy lidí a kteří chtějí opustit svět v lepším stavu, než v jakém jej nalezli. Je to ten druh pocitu, který vede lidi k tomu, aby dělali co nejlepší možnou práci. Viděl jsem, jak se to znovu a znovu opakuje. Výsledky jsou pak prostě neuvěřitelné.“ Závěrem zmínil čtyři vlastnosti, které Apple hledá u lidí při pracovních pohovorech. Ty naleznete na dalších stránkách tohoto článku. 

1. Spolupráce

Cook řekl, že pokud jde o spolupráci, jde o zásadní vlastnost při vytváření jablečných produktů a pro práci v Applu. Podle šéfa společnosti v Applu ví, že silní individuální jedinci jsou opravdu klíčoví, ale dva silní jednotlivci, kteří vzájemně spolupracují, dokážou odvést skvělou práci a dokázat neuvěřitelné věci. Když se jeden s druhým podělí o nápad, je velmi pravděpodobné, že se rozroste v něco výjimečného.

2. Kreativita

Jablečný gigant hledá lidi, kteří myslí jinak. Takové, kteří se podívají na problém a nenechají se zmást dogmatem o tom, jak byl tento problém vždy vnímán. Apple požaduje, aby lidé kolem problému „pochodovali“, dívali se na něj z různých úhlů a přicházeli s neotřepanými způsoby, jak jej vyřešit.

3. Zvědavost

Tim Cook studentům řekl, že neexistují žádné hloupé otázky. Zvědavost je dle něj klíčová a je třeba se neustále ptát a získávat informace. A to bez ohledu na to, zda si tázající myslí, že jde o hloupou otázku. I zdánlivě nepromyšlená otázka vede člověka k tomu, aby si odpověď opravdu hluboce promyslel a dokázal ji co nejlépe vysvětlit. Jablečná společnost zkrátka dle Cooka hledá v lidech vrozenou zvědavost.

4. Odbornost

V Applu pochopitelně potřebujete předvést nějaký výkon a dokázat, že tam skutečně patříte. Zaměstnanci v Applu musí být odborníky ve svém řemeslu. Odbornost má pak vycházet ze vzdělání nebo pracovních zkušeností. „Pokud děláme něco v oblasti průmyslového designu, potřebujeme někoho, kdo zná průmyslový design a má v něm určité dovednosti, ať už ze studií na vysoké škole, nebo z praxe.“

Cook řekl, že tyto čtyři vlastnosti jsou dobrým vzorcem, který Apple používal v minulosti a bude i nadále používat při hledání nových zaměstnanců.

Dnes nejčtenější

.