Zavřít reklamu

Když Apple před nedávnem světu odhalil nové iPhony 14 (Pro), nejednoho jablíčkáře vcelku překvapil tím, že se americké modely rozhodl zbavit slotu pro fyzické SIM karty, zatímco v případě iPhonů pro zbytek světa tento prvek ponechal. A díky rozborce odborníků z iFixit už víme co na místo fyzické SIM v amerických iPhonech Apple vložil. 

Pokud jste doteď žili v tom, že nabyté místo po fyzických SIM kartách Apple u amerických iPhonů nějak inteligentně využil například ke zvětšení baterie, zlepšení chlazení či obecně čemukoliv, co by iPhony posunulo zase o kus dopředu, jste na omylu. Na místě, na kterém byl dříve slot, je totiž nacpaný kus plastu, který slouží jako jakási výztuha pro okolní komponenty. Apple si tedy starosti s hlubším využitím získaného prostoru nedělal, což je však do jisté míry pochopitelné, jelikož by tím hardwarově americké iPhony před těmi pro zbytek světa upřednostnil. 

iPhone-14-Pro-Max-SIM-Card-Plastic-Spacer

Co se týče dalších zajímavostí, které rozborka odhalila, víme díky ní například to, že na rozdíl od iPhonů 14 nejsou zevnitř iPhony 14 Pro natolik přepracované, s čímž se pojí i jejich horší opravitelnost. Namísto sednvičového designu totiž Apple opět použil svou klasiku, do které se však bohužel nedá dostat zezadu, jako je tomu nově právě u iPhonů 14, což jinými slovy znamená mimo jiné to, že v případě poškození zad je třeba vyměnit celé šasi. Obecně se pak dá říci, že si jsou iPhony 14 Pro a 13 Pro z hlediska vnitřního designu velmi blízké. Související články

Dnes nejčtenější

.