Zavřít reklamu

iPhone je vůbec nejoblíbenějším produktem od Applu – a rozhodně se není čemu divit. Svou popularitu si získal díky designu, operačnímu systému, funkcím a dalším aspektům, které dohromady tvoří takřka dokonalé zařízení. iPhone každý den využívá stovky milionů uživatelů a v poslední době si všímám toho, že nových možností a funkcí je tolik, že je někteří uživatelé nemusí ani pobrat. V tomto článku se tak společně podíváme na 5 skvělých funkcí na iPhone, díky kterým je život jednodušší.

Naplánovaný souhrn oznámení

Na iPhone nám mohou chodit všemožná oznámení, díky kterým jsme pořád v obraze. Ne ve všech případech je tohle ale vhodné, třeba při práci či studiu. Mnoho uživatelů tak oznámení dokáží nepěkně vyrušit, naštěstí ale i Apple na tohle myslel. Jestliže nechcete oznámení vypnout úplně, můžete si nastavit naplánované souhrny, díky kterým vám nebudou oznámení chodit hned, ale vždy se sesbírají v určitém intervalu, a poté se objeví najednou v konkrétní čas. Pro aktivaci a nastavení této funkce přejděte do Nastavení → Oznámení → Naplánovaný souhrn.

Klíčenka na iCloudu

Pokud chcete zajistit, že budete na internetu v bezpečí, tak je mimo jiné u internetových účtů nutné využívat silná hesla. Ta musí být dostatečně dlouhá, nesmí dávat smysl a opakovat se. Pamatovat si všechna taková hesla je však nemožné, a proto je tady Klíčenka na iCloudu, která je k dispozici napříč prakticky všemi Apple zařízeními. Pokud ji využijete, tak se vám budou veškerá hesla ukládat s tím, že je funkce dokáže také automaticky při vytváření účtu generovat. Právě díky Klíčenky na iCloudu budete mít veškerá hesla k dispozici napříč zařízeními. Aktivaci provedete v Nastavení → váš profil → iCloud → Klíčenka, kde aktivujte Klíčenka na iCloudu.

Poklepání na zadní stranu

Vlastníte iPhone 8 a novější? Pokud ano, tak pro vás mám jednu skvělou funkci, díky které můžete prakticky kdykoliv na jablečném telefonu spustit jakoukoliv akci či funkci – stačí, abyste dvakrát nebo třikrát poklepali na jeho záda. Tuto funkci lze aktivovat v Nastavení → Zpřístupnění → Dotyk → Klepnutí na zadní stranu. Zde otevřete podle potřeby Poklepání nebo Trojí klepnutí a následně si vyberte akci, která se má provést. Může se jednat o naprosto základní systémové akce, funkce zpřístupnění či třeba spuštění zkratky.

Skrýt můj e-mail

Apple je jeden z mála technologických gigantů, kterému reálně záleží na soukromí a bezpečnosti svých zákazníků. Proto neustále do svých systémů přidává funkce, díky kterým se můžeme cítit ještě bezpečněji. Jednou takovou funkcí je Skrýt můj e-mail, kterou je možné využít hned v několika ohledech. Konkrétně tato funkce dělá to, že vytvoří speciální zástupný e-mail, jenž můžete následně použít třeba při zakládání nějakého účtu, popřípadě přímo v aplikaci Mail. Cokoliv se pak odešle na tento zástupný e-mail, tak se automaticky přepošle na váš reálný e-mail, takže nikdo nepozná znění vašeho skutečného e-mailu. Nastavení této funkce najdete v Nastavení → váš účet → iCloud → Skrýt můj e-mail, kde je možné zástupný e-mail vytvořit. Pro využití je nutné mít předplacenou službu iCloud+.

Přepínač tichého režimu

Již od vůbec prvního iPhonu nabízí jablečné telefony přepínač tichého režimu. Ten se konkrétně nachází na levé straně těla, a to hned nad tlačítky pro ovládání hlasitosti. Mnoho uživatelů přepínač tichého režimu nevyužívá, což je rozhodně škoda, jelikož prostřednictvím něj můžete rychle a jednoduše ztišit váš iPhone, a to bez nutnosti rozsvícení displeje. Jedná se o funkci, kterou naprostá většina konkurenčních zařízení vůbec nemá k dispozici a spoléhá se tak pouze na softwarové režimy, které však má samozřejmě k dispozici iPhone.

iphone_bocni_prepinac_switch_mute

Související články

Dnes nejčtenější

.