Zavřít reklamu

Zatímco na některé tapety z iPhonů si jablíčkáři ani nevzpomenou, jiné se jim zaryly do paměti skoro až neuvěřitelně. Skvělým příkladem je třeba klasická tapeta s rybami z prvního iPhonu. Řeč je konkrétně o tapetě se dvěma klauny očkatými obklopenými sasankou. A právě tato tapeta se s příchodem iOS 16 na iPhony vrátí. 

Že se tato legendární tapeta vrací na iPhony odhalila včera vydaná 3. beta iOS 16, byť bohužel ne zcela dokonale. Zdá se totiž, že trpí chybou, která u některých uživatelů brání zobrazení právě této tapety v rozhraní pro jejich změnu. V kódu bety je nicméně začleněna i zde, takže je prakticky vyloučeno, že by se ze strany Applu jednalo o chybu, kterou v další betě napraví odstraněním. Tapeta jako taková je navíc remasterovaná, aby vypadala na perfektních displejích dnešních iPhonů co možná nejlépe, což je další důkaz toho, že s jejím nasazením Apple skutečně počítá. 

slide-to-unlock-first-iphone-2g-fb

Veřejná verze iOS 16 vyjde spolu s ostatními operačními systémy v průběhu podzimu, přičemž nejpravděpodobnější je hned září. Suverénně nejvýraznější novinkou tohoto systému bude přepracovaný Lock Screen nebo chcete-li zamykací obrazovka, která bude konečně nabízet mnohem víc informací než tomu bylo doposud. U iPhonů 14 Pro by pak měl být Lock Screen odrazem Always-on režimu, což však bude muset ve výsledku potvrdit až samotný Apple na své podzimní Keynote pro představení telefonů. 

Legendární tapetu optimalizovanou pro nové iPhony můžete stáhnout zde

Související články

Dnes nejčtenější

.