Zavřít reklamu

V posledních několika letech se stalo již jakousi tradicí, že Apple v průběhu května světu představí limitovanou edici Pride řemínků pro Apple Watch na podporu boje proti homofobii, transfobii a bifobii – tedy jinými slovy v rámci oslav měsíce hrdosti LGBTQ komunity. Nikoho proto nepřekvapí, že ani letošek nebude v tomto směru jiný, byť má Apple oproti předešlým rokům zpoždění. 

Zatímco poslední dva roky představil Apple své Pride řemínky pro podporu LGBTQ komunity vždy 17. května, na který připadá Mezinárodní den proti homofobii, transfobii a bifobii, letos je již jasné, že tuto tradici nedodrží. Podle informací Marka Gurmana z agentury Bloomberg nicméně již začal kalifornský gigant rozšiřovat propagační materiály pro řemínky do svých Apple Storů, jejichž zaměstnanci jimi obchody vyzdobí, takže je jasné, že svět od představení dělí zřejmě maximálně jednotky dní. Dle Gurmana totiž představení proběhne později tento týden. 

Jak přesně bude letošní generace Pride řemínků vypadat je v tuto chvíli nejasné, avšak vzhledem k barvám duhy, které komunita LGBTQ využívá, lze očekávat stejně jako v předešlých letech jejich nasazení i u řemínků. Stejně jako v předešlých letech má navíc Apple v plánu krom řemínků představit i nový Pride ciferník pro Apple Watch, který je v současnosti již implementován do watchOS 8.6 a který v nich bude “odemčen” po oznámení novinek. Ani jeho design nicméně zatím není známý, takže si na vše důležité bude ještě třeba počkat. 

Řemínky na Apple Watch (nejen) ve slevách naleznete zde

Dnes nejčtenější

.