Zavřít reklamu

Pokud chcete v dnešní době s kýmkoliv komunikovat, tak k tomu můžete využít nespočet různých aplikací. Mezi ty nejpopulárnější patří WhatsApp, Messenger či třeba Telegram. Svou vlastní chatovací platformu však má i Apple – nachází se přímo v rámci nativní aplikace Zprávy a nazývá se iMessage. Tato služba je k dispozici bezplatně pro všechny jedince, kteří mezi sebou komunikují prostřednictvím jablečných zařízení. Stačí vám tedy mít připojení k internetu a iMessage můžete ihned začít využívat. Relativně nedávno pak přišel Apple v iMessage se vskutku zajímavým vylepšením, kdy si můžete nastavit sdílení vašeho jména a fotografie pro jedince, se kterými komunikujete.

Jak na iPhone ve Zprávách nastavit jméno a fotku pro sdílení

Sdílení jména a fotografie ocení například jedinci, kteří vás nemají uložené, popřípadě úplně noví uživatelé, kteří vás nedávno kontaktovali. Samozřejmě záleží na tom, zdali své jméno a fotografii budete chtít automaticky poskytnout pouze kontaktům, anebo komukoliv s tím, že se vás aplikace prvně zeptá, zdali chcete informace sdílet. Dotyčný uživatel tak při sdílení informací nemusí vůbec vytvářet kontakt – pouze potvrdí přijmutí informací a je hotovo. V případě, že byste si chtěli jméno a fotku ke sdílení nastavit, tak se nejedná o nic složitého, stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde najděte a rozklikněte Zprávy.
  • Tady pak níže lokalizujte kolonku Sdílet jméno a fotku, na kterou klepněte.
  • Pak už jen stačí, abyste si prošli průvodcem, ve kterém si jméno a fotku nastavíte.
  • Nakonec si nezapomeňte svědomitě zvolit, komu budete chtít jméno a fotku poskytnout.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu ve Zprávách vytvořit jakýsi profil se jménem a fotkou, který následně můžete nechat sdílet. V případě, že vyberete sdílení pro kontakty, tak se všem vašim kontaktům v konverzaci s vámi zobrazí lišta, která informuje o dostupnosti vašich údajů. Tito uživatelé pak mohou profil přijmout, čímž dojde k vyplnění. A pokud si zvolíte druhou možnost vždy se zeptat, tak se vás u každé konverzace, včetně těch s neznámými čísly, aplikace prvně zeptá, zdali chcete informace sdílet. Pokud sdílení potvrdíte, opět se druhé straně objeví informace o dostupných údajích o vás.

Související články

Dnes nejčtenější

.