Zavřít reklamu

Sháníte nejlepší myš pro Mac? Pokud ano, tak jste tady naprosto správně. S jablečným počítačem můžete využít prakticky jakoukoliv myš – může být určená klidně pro Windows. I přesto ale existují určité volby, které ocení především uživatelé jablečných počítačů. Pokud byste si tedy chtěli nějakou myš pro váš Mac pořídit, tak v tomto článku najdete celkově 5 tipů na nejlepší myši pro Mac, ze kterých si určitě vyberete.

Apple Magic Mouse

Jak jistě většina z vás ví, tak své vlastní myši má i samotný Apple. Ten konkrétně nabízí Magic Mouse, která se však oproti všem ostatním myším liší. Nenabízí totiž vyloženě rozdělená a klikatelná tlačítka – namísto nich se zde nachází pouze dotyková plocha, na které můžete, kromě klikání, provádět také různá gesta. Patříte-li mezi opravdové zastánce Applu, tak věřte, že pro vás Magic Mouse bude tím pravým ořechovým. Potěší vás především kvalitní zpracování a unikátní možnost ovládání Macu, kterou nikdo jiný nenabízí. Snad jedinou nevýhodou je nabíjecí Lightning konektor, který se nachází ze spodní strany myši – při nabíjení tak Magic Mouse nemůžete používat. K dispozici je klasická bílá a také černá varianta.

Apple Magic Mouse můžete koupit zde 

Logitech MX Master 3

Jestliže vám koncept Magic Mouse nevyhovuje a raději byste sáhli po nějaké klasické myši, která nabídne několik funkcí navíc, tak by se vám mohla líbit myš Logitech MX Master 3. Tato myš má velmi specifický design a funkce. Na první pohled si můžete všimnout odkládacího místa pro palec, kterým navíc můžete ovládat dvě tlačítka, společně s rotujícími válečky, díky kterým můžete plynule rolovat s rychlostí až 1 000 řádků za jedinou sekundu. Tyto rotující válečky jsou kovové, stejně jako klasické kolečko uprostřed – o vysoké kvalitě provedení se tedy vůbec nemusíme bavit. Celkově myš disponuje 7 různými tlačítky, nabízí 4000 DPI a také jednoduchou možnost pro přepínání mezi třemi zařízeními, což se rozhodně můžůe hodit.

Logitech MX Master 3 můžete koupit zde

Satechi M1

Pokud už jste někdy hledali ideální klávesnici pro Mac, tak jste dost možná narazili na značku Satechi, která nabízí kvalitní příslušenství nejen pro Apple. Nutno ale zmínit, že kromě klávesnic nabízí Satechi také velmi zajímavou myš, která nese označení M1. Na první pohled tato myška úplně vábně nepůsobí, věřte ale, že se na ni dá opravdu rychle zvyknout. Jedná se o bezdrátovou myš, která nabízí celkově tři tlačítka a symetrický tvar, díky kterému ji využijí jak leváci, tak i praváci. Co se týče nabíjení, tak to zajišťuje konektor USB-C – Satechi M1 má tedy vestavěnou dobíjecí baterii. Nechybí ani optický snímač pro naprosto bezchybnou odezvu. V kombinaci s klávesnicí Satechi se jedná o opravdu perfektní kombo za dobré peníze.

Satechi M1 můžete koupit zde

Logitech G203

Říká se, že jablečné počítače nejsou určené pro hraní. Tento názor je však spíše přežitkem, jelikož platil před několika lety, když ještě Macy disponovaly procesory Intel. Aktuálně, když už má naprostá většina jablečných počítačů čipy Apple Silicon, tak nabízí takový grafický výkon, který vám vystačí i na hraní těch nejnáročnějších her. Co si budeme nalhávat, hrát na nějaké kancelářské myši je možné, ale rozhodně ne úplně pohodlné. Pokud hledáte skvělý kompromis mezi herní a kancelářskou klávesnicí, kterou využijete na hry i práci, tak se podívejte po Logitech G203. Kromě velmi nízké ceny tato myš zaujme designem, díky tvaru ji pak mohou využívat jak leváci, tak i praváci. Logitech G203 dále nabízí až 8000 DPI, nutno ale zmínit, že není bezdrátová, ale drátová, což je na hraní bez odezvy důležité.

Logitech G203 můžete koupit zde

Logitech MX Ergo

Poslední myší, na kterou se v rámci tohoto článku podíváme, je Logitech MX Ergo. Jak už název této myši napovídá, tak se jedná primárně o ergonomickou bezdrátovou myš, která je určená pro praváky. Je ale unikátní především tím, že v místě, kde se nachází palec, je zabudován trackball. Díky tomu lze Logitech MX Ergo považovat za jakýsi hybrid myši a trackpadu, na který se opravdu rychle zvyká. Tento trackball je plně nastavitelný, a to v úhlu od 0° až 20°. Tato myš dále nabízí několik různých tlačítek, které si můžete naprogramovat. Maximální výdrž Logitech MX Ergo je pak až 4 měsíce, navíc k tomu tuto myš můžete využívat jak na Macu, tak i na počítačích s Windows, mezi kterými se můžete jednoduše přepínat.

Logitech MX Ergo můžete koupit zde

Dnes nejčtenější

.