Zavřít reklamu

Velká očekávání vystřídala velké zklamání. Tak přesně takto by se dala s trochou nadsázky popsat nálada Applu v souvislosti s třetí generací sluchátek AirPods, které si svou premiéru odbyly na konci loňského roku. Přestože se na ně svět velmi těšil, nakonec dle všeho tak úplně nezaujaly a kalifornský gigant tak nyní musí snižovat jejich výrobu. A v plánu má i něco navíc. 

AirPods 1. a 2. generace byly celosvětový prodejní hit, který se prodával jako na běžícím pásu prakticky od jejich odhalení a to i přesto, že mezi těmito generacemi nalezneme jen pramálo rozdílů. AirPods 3 se sice od nich liší hodně, jak se však zdá, lepší výdrž baterie, tvar či třeba zvuk uživatele příliš nenadchly a raději i nadále kupují AirPods 2 za nižší cenu. Zdroje analytika Ming-Chi Kua, které s těmito informacemi přišly jako první, pak mimo jiné tvrdí, že kvůli nezájmu Apple snižuje u AirPods 3 ve 2. a 3. čtvrtletí letoška výrobu o celých 30 %, což není rozhodně málo. 

Právě kanibalizmus AirPods 2 na AirPods 3 navíc přiměl Apple dle Kua ke změně své prodejní strategie sluchátek pro nadcházející měsíce. Ještě nedávno měl údajně v plánu AirPods Pro 1 prodávat po boku AirPods Pro 2, jako je tomu u AirPods 2 a 3, ale právě kvůli kanibalismu základních modelů na sobě je nyní rozhodnut po odhalení AirPods Pro 2 prodeje AirPods Pro 1 ukončit, přičemž uvažovat v Cupertinu nyní mají i o ukončení prodejů AirPods 2. Na konečné rozhodnutí má nicméně Apple ještě moře času, jelikož k odhalení druhé generace AirPods Pro má dojít až v průběhu letošního podzimu.

AirPods ve slevě seženete zde

Dnes nejčtenější

.