Zavřít reklamu

Ačkoliv se Apple ze začátku ruské invaze na Ukrajinu držel spíš zpět a neměl tedy potřebu Rusko za jeho krok jakkoliv více odsuzovat, postupem času jsme se z jeho strany přeci jen kroků, které nelze číst prakticky jinak než jako odsouzení ruské agrese, dočkali. Vzpomenout lze například nad pozastavení Apple Pay v zemi, blokaci nákupů v App Store či třeba zastavení dovozu a prodeje hardwarů od Applu do Ruska. Krom toho jsme se pak na první letošní Keynote dočkali bezeslovného vyjádření podpory Ukrajině Timem Cookem, který oblékl modrý svetr doplněný žlutým řemínkem k Apple Watch. A v nenápadné podpoře pokračuje Apple i nadále.

Vývojář Steve Moser si všiml malého, leč milého gesta, pro které se Apple rozhodl v rámci čerstvě vydaného iOS 15.4.1 a watchOS 8.5.1 vyjádřit Ukrajině další podporu. Konkrétně komplikaci pro světový čas v Kijevě začal místo KIE zborazovat jako KYI a to z jednoho prostého důvodu – KIE vychází z Ruštiny, kdežto KYI z ukrajinštiny. Kalifornský gigant tak přistoupil de facto ke stejnému kroku, ke kterému se odhodlali třeba už vývojáři pracující na hře S.T.A.L.K.E.R 2, která má dále v názvu Černobyl. Ten byl ještě donedávna psán v poruštěné verzi, ale po invazi Ruska na Ukrajinu se vývojáři (kteří jsou mimochodem taktéž z Ukrajiny) rozhodli použít ukrajinskou verzi Černobylu. 

Ačkoliv se jedná ve své podstatě o velmi malý detail, je třeba říci, že v současné chvíli je jakákoliv forma podpory Ukrajiny více než vítána. Situace v zemi totiž není dobrá a každé vyjádření podpory dodá tamním obyvatelům, záchranným a obranným složkám či vedení země najevo, že na ně svět myslí a naopak Rusko odsuzuje. 

Související články

Dnes nejčtenější

.