Zavřít reklamu

Když Apple na konci loňského roku světu představil novou generaci MacBooků Pro se 14” a 16” mini LED displeji, kromě nadšení z hardwaru se dočkal i kritiky za jejich ceny. Ty jsou totiž i v případě základních variant poměrně vysoké, kvůli čemuž se tak stroje na první pohled jevily jako poměrně nedostupné. Opak je ale pravdou. 

Není tomu tak dávno, co svět obletěly průzkumy analytických společností zaměřené na prodeje notebooků, ze kterých jasně vyplynulo, že mini LED MacBooky se prodávají mnohem lépe než všechny OLED notebooky konkurence dohromady. Ačkoliv tyto zprávy Apple samozřejmě nikterak nekomentoval, z dodavatelského řetězce se nyní dostaly na světlo světa informace o tom, že kalifornský gigant navyšuje výrobu mini LED panelů právě pro nové MacBooky, z čehož jasně vyplývá, že je poptávka po nich velmi vysoká a aby mohla být řádně uspokojena, je třeba strojů vyrábět podstatně více. 

Zájem o nové MacBooky Pro je pro Apple ještě lepší zprávou, než se může na první pohled zdát. Jedná se totiž mimo jiné o důkaz toho, že výrazný prodejní nárůst jeho počítačů v předešlých letech nezapříčinila “jen” pandemie koronaviru, ale že na něm má lví podíl zatraktivnění portfolia, což pro něj ve výsledku neznamená nic jiného, než že by měl být schopen prodejně zářit i nadále – tedy samozřejmě pokud se mu podaří udržet standard jeho produktů na patřičné úrovni. Nemusí se ale strachovat toho, že by mu po odeznění pandemie a tedy potřebě home officu lidí po celém světě prodeje opět klesly bez ohledu na kvalitu produktů. 

Dnes nejčtenější

.