Zavřít reklamu

Ať už u vás doma pořádáte párty nebo se chcete jen zabavit spolu se svou rodinou včetně dětí, Frantics jsou tím nejlepším propojením smartphonů a herní konzole, jaký jste kdy zažili. Přesto, že je hra již staršího data vydání, je plně kompatibilní jak s nejnovějšími iPhony, tak i s PS5, přestože původně vyšla na PS4. Animovaná grafika navíc nijak nestárne a kvalitní rozlišení vynikne i na těch nejnovějších televizorech, kde hra vypadá perfektně. Frantics mi poprvé ukázal můj kamarád, se kterým jsem vyzkoušel pár her a druhý den jsem musel jít a hru si koupit domů, abych mohl pravidelně soupeřit nejen se ženou, ale s každým, kdo se u nás objeví.

Frantics je hra, ve které soupeří zvířátka o přízeň lišáka, který vás za vaše výkony odměňuje. Celá hra je v češtině a to včetně dabingu. Neobjevují se v ní žádná sprostá slova a i soupeření je zde v podstatě legrace na úrovni stolních her a proto si ji užijete i s malými dětmi. Hrát můžete až ve čtyřech lidech s tím, že pokud je vás méně než čtyři, tak zbývající soupeře zaobstará hra samotná. Vy a vaši kamarádi se připojíte ke hře, respektive k PS4 nebo PS5 pomocí aplikace Frantics ve svém telefonu, která pak slouží pro ovládání zvířátek v samotné hře. Připojení probíhá přes Wi-Fi a hra následně využívá v podstatě vše, co váš telefon umí. Počínaje fotoaparátem, akcelometrem, dotykovým ovládáním, až po digitální kompas. Zkrátka se váš telefon promění v ovladač a je jedno, zda vy máte iPhone a kamarádi Samsung. Aplikace je dostupná jak pro iOS, tak i pro Android.

Samotná hra Frantics nabízí 15 miniher, z nichž lišák náhodně vybírá čtyři z nich plus velké finále. Jedná se o hry, kdy se snažíte ostatní zvířátka vyšprtat z herní plochy, zničit je nebo je předehnat v některém ze závodů. Hry jsou zábavné a tím, že je hrajete s vašimi kamarády nebo rodinou, je soupeření o to lepší. Za vítězství v jednotlivých minihrách sbíráte body pro velké finále. Pokud vyhrajete i to, pak vás lišák odmění a získáte nějaké vizuální vylepšení pro vašeho avatara. Pokud tedy chcete vyzkoušet místo deskovek moderní verzi zábavy, jsou Frantics tou správnou a v podstatě i jedinou volbou. Hra skutečně stojí za to a s tím, že ji aktuálně seženete za cenu okolo čtyř stovek korun, není příliš nad čím váhat, věřte mi, že se rozhodně budete bavit.

Frantics si můžete ve slevě zakoupit přímo zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.