Zavřít reklamu

Je tradiční vysoce kvalitní zpracování Apple produktů minulosti? Minimálně dle čím dál tím více příspěvků naštvaných majitelů iPadů Air 5 na diskuzních fórech a sociálních sítích po celém světě se to jevit může. Nové iPady totiž dle nich nedosahují ani zdaleka takových kvalit jako jejich předchůdci. 

Prakticky všechny stížnosti na nové iPady Air se točí kolem toho, že u nich Apple použil citelně tenčí hliníková záda, kvůli čemuž působí tablet v ruce nejen mnohem “fórovějším” dojmem, ale taktéž není údajně problém jeho záda promáčknout a tím dočasně deformovat displej,  čímž se de facto částečně vyřadí z provozu. Někteří jablíčkáři pak dokonce tvrdí, že jim Apple doručil iPady už poškozené – například s promáčklými zády a tak podobně, což u něj v minulosti rozhodně nebylo standardem. Jiní zase poukazují na to, že iPad při ovládání vrže, je u něj kvůli měkkým zádům možné skoro až nahmatat baterii a tak podobně. Podobných zpráv je přitom na internetu čím dál více. 

Je poměrně zarážející, že se vzhledem k množství stížností na kvalitu zařízení podobný názor neobjevil ani v jedné recenzi zahraničních médií a youtuberů, kteří dostali od Applu novinky zapůjčené hned po jejím odhalení. Na druhou stranu je však pravdou, že jakákoliv větší kritika by ve výsledku zavřela těmto testerům cestu k budoucím zápůjčkám, které jsou přitom velmi prestižní a tedy je vcelku logické, že o jejich možnost nechce nikdo přijít. Ať tak či tak, Apple se k celé záležitostí zatím ještě nevyjádřil a bude velmi zajímavé sledovat, zda vyjádří a potažmo, jak se k celé záležitosti nakonec postaví. 

Související články

Dnes nejčtenější

.