Zavřít reklamu

Jeden ze strašáků Apple Watch a zároveň důvod, proč u nich Apple dlouhé roky odrazoval od instalace beta verzi méně zkušenými uživateli byl pád operačního systému watchOS, který tyto hodinky nemilosrdně zablokoval. Pokud se tak stalo, uživateli nezbylo nic jiného než vzít své Apple Watch do autorizovaného servisu a v něm je nechat pomocí speciálních nástrojů “oživit” přehráním beta softwaru na veřejnou verzi. Tyto problémy se však stávají s příchodem iOS 15.4 minulostí. 

Ačkoliv Apple o nové možnosti obnovení watchOS u Apple Watch v případě problému s ním v poznámkách k aktualizaci neinformoval a nedal o ní vědět ani vývojářům skrze vývojářský portál, po vydání iOS 15.4 a dalších nových verzí OS aktualizoval své podpůrné stránky točící se právě kolem potenciální obnovy Apple Watch a to konkrétně tak, že je tato činnost nově možná i přes iPhone s iOS 15.4, avšak jen za předpokladu, že v obnovovaných hodinkách běží watchOS 8.5. Hodinky dále musí být s telefonem samozřejmě spárované a dále musí mít na telefonu zapnutá WiFi a Bluetooth. Apple Watch je navíc nutné připojit k nabíječce, jako je tomu i nyní při jejich běžném aktualizování. 

Obnovení Apple Watch při chybě watchOS je ve své podstatě naprosto jednoduché. Hodinky totiž samy poznají, že potřebují obnovit, a přes animaci na svém displeji uživatele navedou k tomu, aby je přiblížil ke spárovanému iPhonu a pak už jen postupoval dle pokynů na displeji telefonů. Ve výsledku tak hodinky dokáže obnovit naprosto každý a nikoliv už jen servisy, což je skvělá zpráva už z toho důvodu, že díky uživatelské možnosti opravy zkrátka za servisy ušetříme. 

Související články

Dnes nejčtenější

.