Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Možná by stalo se zminit, ze certifikat o prodelane nemoci a nebo certifikat o prodelanem testu nelze takto nacist do penezenky, ale jen do zdravi.

  Pokud to tady podle návodu někomu taky jako mě nefunguje, tak doporučuji si načíst QR kód certifikátu pomocí fotoaparátu třeba z papíru nebo z jiného zařízení a poté se vám automaticky nabídne uložení do aplikace Peněženka.

  Potvrzuji, přes foto z app to nejde. Pokud však qr vyfotím, je to otázka vteřiny.
  Díky za typ.

  U mě taky…to podržení nefunguje(tel. aktualizovaný na 15.4, iPhone 13 mini) Mačkám a nic…to bych rozsekal :( …vytisknul jsem a šlo to hned(jak ve zdraví, tak v peněžence), tak nechápu v čem byl problém s tím „mačkáním“…

  Dobré ráno, výše uvedený návod funguje pro wallet jen pro očkovací certifikáty – ty o prodělané nemoci či o testech tam nenahrajete. Zároveň musíte mít iOS 15.4 a pokud vám nejde oskenovat kód ze screenshotu, další možnosti je sken z jiného zařízení. Proč se některým nezobrazuje možnost přidání do Wallet bohužel netušíme, ale prověříme.

  Aby fungovalo podržení na QR kódu, musí být zapnutý Živý text v Nastavení / Obecné / Jazyk a oblast. A musí se přidat jazyk English jako další (Ponechat jazyk Čeština)

  Tak tady je jádro pudla asi pro všechny!!! Já třeba tel. nějak obzvlášť nenastavuju a prostě jej „jen“ používám skoro v továrním nastavení, což zde právě bylo deaktivováno. Přenastavil jsem a už to jde…pro příště, už jsem to provedl ráno přes vytisknutou stránku a fotoaparát.

  na iPhone Xs bez problémov aj QR kód vo fotkách
  v novších iphonoch bol 3D touch nahradený za haptic touch a zrejme ten nefunguje v galérii

  Dobrý den, vzhledem k tomu, že některým z vás postup nefungoval, tak byl článek doplněn o některé postupy a informace:

 1. Abyste mohli postup využít, je nutné mít nainstalovaný nejnovější iOS 15.4.
 2. Zároveň musí být na iPhonu aktivní funkce Live Text. Tato funkce je k dispozici jen na iPhone XS a novější.
 3. Pokud máte starší iPhone, tak je nutné, abyste certifikát přidali přes Fotoaparát (tj. vytisknout nebo přeposlat na jiné zařízení a naskenovat), popřípadě přes vestavěnou čtečku QR kódů.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.