Zavřít reklamu

Jak přidat očkovací certifikát do Zdraví a Apple Wallet je otázka, kterou si kladlo mnoho uživatelů iPhonů. Pokud jste se doposud chtěli prokázat očkovacím certifikátem, tak jste k tomu museli využít tuzemskou aplikaci Tečka. Přidání certifikátu do Zdraví a Apple Wallet prozatím nebylo k dispozici, i když jsme tak nějak věděli, že podpora přijde. Dobrou zprávou je, že jsme se nemýlili a po vydání aktualizace iOS 15.4 došlo ke zpřístupnění této možnosti. Svůj očkovací certifikát si tak nesmírně jednoduše, pomocí pár klepnutí, můžete přidat do Zdraví a Apple Wallet. Hned na začátek je nutné zmínit, že samozřejmě musíte mít na iPhonu nainstalovanou nejnovější aktualizaci iOS 15.4!

Jak přidat očkovací certifikát do Zdraví a Apple Wallet

Zmíněná aplikace Tečka samozřejmě funguje jednoduše a prakticky bezproblémově, když ale Apple představí své vlastní řešení, tak je ve většině případech elegantnější a hlavně jednodušší na použití. Navíc k tomu, co si budeme nalhávat, rozhodně je více stylovější svůj očkovací certifikát na iPhonu ukázat tak, že dvakrát stisknete tlačítko a v rámci rozhraní Apple Wallet jej najdete a předložíte. U Tečky je nutné odemknout iPhone, otevřít aplikaci a certifikát rozkliknout – zkrátka a jednoduše, zbytečně zdlouhavý postup. Pro přidání očkovacího certifikátu do Zdraví a Apple Wallet stačí pokračovat následovně:

 • Prvně je nutné, abyste se přesunuli do aplikace Tečka a vytvořili zde snímek obrazovky QR kódu s certifikátem.
  • iPhone s Face ID: stiskněte zároveň boční tlačítko a tlačítko pro zvýšení hlasitosti;
  • iPhone s Touch ID: stiskněte boční tlačítko a tlačítko plochy.
 • Následně přejděte do nativní aplikace Fotky, kde si vytvořený snímek s QR kódem otevřete.
 • Jakmile tak učiníte, tak na QR kód(u):
  • iPhone 11 a novější s Haptic Touch: několik sekund podržte prst;
  • iPhone XS a starší s 3D Touch: silněji zatlačte prstem.
 • V případě, že se po podržení prstu na QR kódu nezobrazí možnost pro přidání, tak si zkontrolujte, zdali máte aktivní funkci Živý text, která je nezbytná. Máte-li starší iPhone bez funkce Živý text, tak postupujte pomocí postupu níže.
 • Poté dojde k načtení a ohraničení QR kódu. Zobrazí se možnost Otevřít v aplikaci Zdraví, na kterou klepněte.
 • Rázem se ocitnete v rozhraní aplikace Zdraví, kde si zkontrolujte údaje a klepněte na Přidat do Peněženky a Zdraví úplně dole.
 • Nakonec stačí, abyste akci potvrdili klepnutím na Pokračovat.

Jestliže nemáte k dispozici novější iPhone s funkcí Živý text, tak nemusíte zoufat. Stačí, abyste si QR kód vytiskli, anebo přeposlali na jiné zařízení. Následně se na vašem iPhonu přesuňte do aplikace Fotoaparát, popřípadě do vestavěné čtečky QR kódů, a poté iPhone na QR kód nasměrujte. Zobrazí se informace o očkovacím certifikátu, na kterou klepněte a následně certifikát jednoduše přidejte, stejně jako je uvedeno výše.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné do Zdraví a Apple Wallet přidat váš očkovací certifikát. V některých případech se můžete ocitnout v situaci, kdy se vám ke konci zobrazí hláška o tom, že nebylo možné certifikát přidat do Apple Wallet. Tato hláška je chybná a stačí ji jednoduše potvrdit – i přesto svůj certifikát v rámci Apple Wallet najdete, takže se není čeho obávat. Pokud vám postup výše nefunguje a po podržení prstu na QR kódu se nezobrazí možnost pro přidání, tak si zkontrolujte, zdali máte aktivní funkci Živý text, která je nebytná. Ve Zdraví pak svůj očkovací certifikát najdete v sekci Imunizace. Pro zobrazení certifikátu v Apple Wallet tedy stačí, abyste do ní přešli, stejně jako při využití Apple Pay, a poté na něj prstem klepnuli, čímž se ihned zobrazí. Certifikát je k dispozici v Apple Wallet i na Apple Watch. Elegantní, jednoduché a hlavně rychlé.

Dnes nejčtenější

.