Zavřít reklamu

Apple Studio Display, tak zní název zbrusu nového monitoru od společnosti Apple. Ten se dnes představil po boku ostatních novinek a rozhodně má čím zaujmout. Jedná se o klasický externí displej, nebo chcete-li monitor, ke kterému pomocí Thunderbolt portu můžete připojit svůj Mac a samozřejmě také PC nebo s použitím redukcí například iPad. Prioritně byl Studio Display však navrhnutý k Mac Studio. Apple Studio Display nabízí velikost obrazovky 27″ a rozlišení 14,7 Mpixelů, což znamená rozlišení 5K. Apple Studio Display nabízí P3 ultraširoký gamut, antireflexní povrch, True Tone a 600 nitů. Nabízí také inovativní nano texturu, která je však k dispozici za příplatek.

Dále nechybí čip A14 bionic, který se stará o správné zobrazení. Součástí je integrovaná 12 Mpx Facetime kamera, stejná jako je na iPadu Air a nechybí ani podpora pro Center Stage, právě díky A14 Bionic čipu. Součástí Apple Studio Display jsou 3 mikrofony studiové kvality, 6 reproduktorů s podporou Spatial Audio. Jedná se o nejlepší kombinaci zobrazení a zvuku, který kdy měl jaký displej. Na zadní straně najdeme trojici USB-C s rychlostí 10Gb/s a jeden Thunderbolt port pro snadné připojení jak k MAcům, tak k dalším displejům. Navzájem je možné propojit až tři displeje najednou.  Zároveň se pomocí kabelu pro připojení mohou nabíjet další zařízení.  Apple Studio Display je velmi tenký a využívá v podstatě podobný princip stojanu jako má XDR Display, včetně možnosti orientace na výšku. Jedná se o trošku jiný stojan, než který nabízí XDR monitor, ovšem princip je velmi podobný.

Svůj poslední displej pro běžné uživatele představil Apple v roce 2011 a byl ním Apple Thunderbolt display 27″, který nahradil Apple LED display. Jeho prodej byl ukončen v roce 2016 a jediným dalším displejem od společnosti Apple byl doposud prodávaný Apple Pro Display XDR, jehož cena přesahující 140 000Kč však jasně říká, že se nejedná o běžný monitor určený pro vyřizování mailů. Po dlouhých šesti letech od ukončení prodeje Apple Thunderbolt Display jsme se tak dočkali v podstatě duchovního nástupce řady displejů od Applu. Apple Studio Display je ideální volbou pro každého, kdo nechce sáhnout po XDR řešení a zároveň očekává skvělý displej od Applu.

Cena Apple Studio Display je 1599 dolarů v základním provedení. Dostupný k objednávce je již dnes a k prodeji pak od 18. března.

Dnes nejčtenější

.