Zavřít reklamu

Máte na Macích rádi webový prohlížeč Safari? Pak bohužel patříte do stále se zmenšující uživatelské skupiny, která jeho pomyslný prapor drží nad hlavou. Vyplývá to alespoň z měření analytické společnosti StatCounter, ze kterého lze vyčíst, že zatímco obliba (a tedy i používání) Safari rok od roku mírně klesá, konkurence pozvolna roste. 

Suverénně nejoblíbenějším webovým prohlížečem na počítačích je Chrome z dílny Googlu, který si drží vzhledem k množství prohlížečů skoro až neuvěřitelný podíl 65,38 %. Druhé je v současnosti Safari s 9,84 %, kterému však dýchá na záda Microsoft Edge s jeho 9,54 % a Firefox s 9,18 %. A jelikož jak Edge, tak i Firefox v posledních měsících rostou, zatímco Safari upadá, je více než pravděpodobné, že v horizontu týdnů, maximálně pak jednotek měsíců oba Safari předběhnou. 

Safari-market-share-statcounter.png

Upadající obliba Safari je svým způsobem překvapivá. Přestože se jedná o prohlížeč dostupný jen na Macích, vzhledem k jejich prodejnosti v posledních několika čtvrtletích by zřejmě nejeden uživatel očekával naopak zvýšení jeho obliby a tedy i procentuálního podílu na trhu. Pravdou nicméně je, že vylepšení, která Apple do Safari v posledních letech implementuje, jsou poměrně drobná a na konkurenci zkrátka nestačí. Pokud tedy Apple tento trend nezmění, ze čtvrtého místa, které mu brzy připadne, se nejenže hned tak neoklepe, ale zároveň mu potenciálně hrozí další propad. 

Související články

Dnes nejčtenější

.