Zavřít reklamu

Dual SIM je pro mnoho uživatelů funkce, bez které se jednoduše neobejdou. Pro mnohé jedince byla právě dlouhá absence Dual SIM u iPhonů jedním z důvodů, proč museli využívat zařízení se systémem Android a nemohli na jablečný telefon přejít. Vůbec poprvé přišel s podporou Dual SIM iPhone XS (XR), který byl představen v roce 2018. V té době už byly po dobu několika let Dual SIM telefony u konkurence naprosto běžné. Důležité však je, že jsme se dočkali, byť tedy možnosti pro správu a ovládání dvou SIM karet v iOS nemusí být pro někoho úplně dostačující. Chybí například zvláštní vyzvánění pro každý tarif, možnost výběru SIM před každým voláním apod. – zkrátka a jednoduše základní funkce, které by měly být samozřejmostí. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 6 tipů a triků pro Dual SIM na iPhone, které by se vám mohly hodit.

Změna štítku tarifu

Když do iPhonu přidáte druhý tarif, tak se vám automaticky spustí průvodce, ve kterém si nastavíte většinu potřebných funkcí a možností. Mezi jednu z nich patří také štítek konkrétního tarifu, pomocí kterého jste schopni zjistit, který tarif zrovna využíváte. Některé z vás by ale dost možná mohlo zajímat, jakým způsobem lze štítek změnit zpětně. Naštěstí se nejedná o nic složitého a stačí přejít do Nastavení → Mobilní data, kde si následně dole v kategorii Mobilní tarify rozklikněte ten tarif, u kterého chcete štítek změnit. Na další obrazovce otevřete Štítek mobilního tarifuvyberte si jeden z předpřipravených, anebo níže vytvořte vlastní. Následně bude pro identifikaci tarifu sloužit první písmeno z nastaveného štítku tarifu.

Správa mobilních dat

Součástí zmíněného úvodního průvodce je také možnost pro správu mobilních dat se dvěma tarify. Konkrétně si můžete zvolit, zdali chcete pro mobilní data využívat striktně pouze jeden tarif, anebo zdali se tarify mezi sebou mohou přepínat. Pokud aktivujete přepínání, tak bude iPhone moct využívat mobilní data na obou linkách podle vlastního uvážení, a to na základě pokrytí a dostupnosti. Pro (de)aktivaci této funkce či pro změnu tarifu, ze kterého jsou čerpána mobilní data, přejděte do Nastavení → Mobilní data → Mobilní data. Zde si můžete tarif vybrat zaškrtnutím, popřípadě níže (de)aktivujte Povolit přepínání mobilních dat.

Změna výchozí hlasové linky

Při využívání Dual SIM si můžete nastavit, která linka bude ve výchozím nastavení automaticky využívána pro volání a psaní zpráv v případě, že neurčíte jinak, popřípadě pro komunikaci s čísly, které nemáte v Kontaktech. Pokud jste si po čase uvědomili, že primárně využíváte druhou linku, kterou nemáte nastavenou jako výchozí, tak si tuto volbu samozřejmě můžete jednoduše změnit. Stačí, abyste přešli do Nastavení → Mobilní data → Výchozí hlasová linka, kde si klepnutím vyberte tarif, který chcete jako výchozí využít.

Využívání čísel pro iMessage

Komunikovat s ostatními lidmi můžete v dnešní době různými způsoby. Mezi jeden z nejvíce využívaných se řadí chatování, ke kterému můžete využít také nativní službu iMessage, která je součástí aplikace Zprávy, a kterou zdarma využívají uživatelé jablečných zařízení. Až donedávna jste si mohli při využívání více SIM karet vybrat jen jedno číslo, které chcete pro iMessage využít. Nyní už však můžete nastavit, abyste pro příjem iMessage mohli využívat obě telefonní čísla. Pro kontrolu čísel, které můžete s iMessage využít, stačí přejít do Nastavení → Zprávy → Odesílání a příjem, kde si v kategorii Zprávy iMessage můžete používat s číslem klepnutím vyberte číslo nebo čísla, která chcete využít.

Výběr SIM pro hovory

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak v iOS chybí pro mnoho uživatelů naprosto základní možnost všech zařízení s operačním systémem Android, na kterých je využíváno Dual Sim. Konkrétně je řeč o vybrání SIM karty, kterou chcete k hovoru využít, a to jednoduše před samotným hovorem. V iOS je namísto toho nutné, abyste SIM kartu vybrali relativně složitě před každým voláním. Toho docílíte tak, že si otevřete kontakt dotyčné osoby (buď v aplikaci Kontakty nebo klepnutím na ikonu ⓘ v aplikaci Telefon), a poté pod jménem osoby klepněte na řádek s možností výběru SIM. Zde si můžete natvrdo zvolit, která SIM se má využívat, popřípadě zdali chcete využívat tu poslední zvolenou. Pokud tedy jednou voláte z jedné SIM a potom z druhé SIM, tak je takto složitě nutné SIM karty vybírat. Linku vyberete zaškrtnutím a volbu potvrdíte klepnutím na Hotovo vpravo nahoře. SIM kartu si můžete zvolit také při volání z číselníku, a to klepnutím na štítek tarifu v horní části obrazovky.

Výběr SIM pro zprávy

Když existuje možnost pro výběr SIM karty u hovorů, tak existuje samozřejmě i u psaní SMS zpráv, popřípadě u využívání iMessage. Pokud byste tedy u vybrané konverzace chtěli změnit využívanou SIM kartu, tak přejděte do aplikace Zprávy, kde nahoře klepněte na jméno a avatar osoby, se kterou komunikujete. Následně pod rychlými kontakty klepněte na kolonku Řádek konverzacevyberte si SIM kartu, kterou chcete využívat. Kromě toho je možné SIM kartu vybrat také při psaní nové zprávy – stačí tedy ve Zprávách vpravo nahoře klepnout na tlačítko pro vytvoření nové zprávy, poté zadat příjemce a následně rozkliknout tarif v řádku Od, kde si vyberte ten, který chcete využít.

Dnes nejčtenější

.