Zavřít reklamu

Že mají Apple Watch potenciál zachraňovat nebo alespoň zlepšovat lidské životy není již dlouhé roky žádným tajemstvím. Věděli jste však, že mohou například i pomoci v odhalení problémů se štítnou žlázou? Tvrdí to alespoň studentka ošetřovatelství z Austrálie, které problémy se štítnou žlázou odhalit pomohly. 

Studentka, která se o svůj příběh podělila poprvé na TikToku, prozradila konkrétně to, že byla v minulosti zcela zdravá s tepovou frekvencí ve standardních hodnotách. Právě tepová frekvence se jí však zničehonic rapidně zhoršila, o čemž jí informovaly hodinky díky aktivním upozorněním na změny zdravotního stavu. Žena se proto rozhodla navštívit lékaře, který po důkladném vyšetření naznal, že se jedná o jeden z příznaků problémů se štítnou žlázou. Kromě snížené tepové frekvence se totiž u majitelky Apple Watch objevovala i únava, přibírání na váze, suchá kůže a dalších pár symptomů, které mohou s problémy se štítnou žlázou souviset. 

Je skvělé vidět, že přestože Apple Watch přímo funkci pro rozpoznávání specifických problémů s tělem nemají a při diagnostice se tak musí lékař vždy spolehnout jen základní funkce typu tepová frekvence, EKG či okysličení, stále se jedná o funkce, které jsou z lékařského hlediska velmi užitečné. Snad tedy Apple do budoucna nasadí další podobné vychytávky, které dokáží lidské životy jen a jen zlepšit. 

Související články

Dnes nejčtenější

.