Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Stále se mluví o Face ID u maců. Může mi někdo vysvětlit k čemu by tam byla? Face ID funguje na zařízeních která nemají (nebo nebudou mít) ověřování prstem a i tam se vyvolává pomocí nějakého gesta. Klávesnice u macu je plná kláves na které se dá přidělat čtečka prstů laciněji než přidáním dražšího Face ID. Krom toho Face ID ověřující například platbu by bylo v macOS hodně rychle pod palbou hackerů protože narozdíl od iOS nebo iapdOS není pro přístup k HW potřeba řešit jailbreak. Stačí například navštívit stránku která vyvolá žádost o platbu a aniž by to systém ukázal tak máte vymetený účet protože vás Face ID vidí.

  Částečně souhlasím s tím, že touch ID dává na spoustě must větší smysl.
  Nicméně u těch plateb by to vypadalo pravděpodobně jako na iPhonu – vyskočilo by okýnko „zaplatit 150Kč obchodníkovi xxx?“, faceID by potvrdilo, že máte právo kliknout na OK a jestli tak učiníte je na vás.
  Stejně tak přihlašování do systému by mohlo být docela příjemné…

  Nechapu, jak muze nekdo uprednostnovat Touch ID – Face ID je milionkrat lepsi. Nekdy se muj prste chytl az napopate, nekolikrat rocne jsem musel otisky znovu nastavovat, prst musi byt suchy – proste hruza. Samozrejme rousky Face ID trochu degraduji, ale v pripade Macu by to nevadilo. Dcera nyni sdedila muj iX a Face ID si nemuze take vynachvalit – defakto o nejakem overovani v praxi ani nevi. Co se tyce placeni, tak tam staci tlacitko pro potvrzeni platby „navic“.

  Jenže pak ztráci smysl potvrzování tlačítkem. Pokud se bude navíc jednat o obyčejné tlačítko tak půjde v rámci systému jeho stisk emulovat (buď oficiálně a nebo neoficiálně pomocí viru nebo homebraw).

  Nu a třeba u známe ta ma lehce podobnou sestru a ta ji v pohodě otevřené iPhone svým obličejem a ne nejsou to jednovajecna dvojčata. Takže asi tak.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.