Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Magic Mouse je suverene nejhorsi Apple produkt. Tak spatna ergonomie se jen tak nevidi. Mam Logitech MX3 a je to o parnik lepsi mys nez od Apple.

    Hodně lidí to říká, ale na druhou stranu jsou tací jako já, co nemůžou najít plnohodnotnou náhradu za gesta a ostatní funkce, co ta myš má. Spousta věcí se dá udělat přes klávesnici mnohem rychleji než s myší, ale prostě švihnout dvěma prsty po povrchu MM a přesouvat se mezi okny je prostě parádní a hlavně rychlé. Naopak vyšší myši mi teď v ruce přijdou divné, občas je používám na hry, ale na práci bych je nechtěl. Každopádně naprosto chápu, že MM spoustě lidem nevyhovuje.

    Ta gesta jsou jakoze fajn, ale gest ta mys podporuje zalostne malo. Musi se to resit aplikaci treti strany. Treba ZOOM jsem tam nastavit nedokazal. Na Logitechu je 6 toacitek. Na ZOOM je kolecko na boku dopredu a dozadu treba v prohlizeci jsou taky tlacitka. MM je malo citliva. MX3 ma 4000DPI. Delat s MM cely den 5 dni v tydnu tak do pul roku jsem na operaci s karpalnima tunelama. Ale tak urcite muze existovat dost lidi, ktery s tim pracuji radi.

    To je pravda, zoom by se občas hodil, a s citlivostí taky souhlasím, i když je pravda, že na 27 palcovém Macu to nakonec nebyl takový problém, jak jsem si myslel, že by mohl být, ale musel jsem dát citlivost v nastavení na maximum. S těmi karpály jsem zatím smůlu neměl, ale nebudu lhát, že jsem se toho nebál, s tím jak je ta myš nízká. Ale popravdě ji používám odhadem 6 let dejme tomu těch 5 dnů týdně a zatím dobré. Je fakt, že ruku ale mám v náklonu 45 stupňů, asi tak napůl cesty mezi normální a vertikální myší, tak možná že to udělá dost rozdíl, nevím, a ovládá a drží se mi o dost pohodlněji, než kdybych ji měl držet „naplacato“. Tak jenom jsem se chtěl podělit o zkušenost :-)

    Je vtipné, že se tu zmiňuje karpál, když právě jeho riziko MM snižuje. Čím vyšší myš, tím víc má člověk zakloněné zápěstí a větší pravděpodobnost karpálu. Já už se s ním léčil a právě MM pro mě pak byla vhodnější. Osobně bych ji nevyměnil za nic, maximálně za Magic Trackpad :)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.