Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ja si po precteni clanku rikal ze asi souhlasim, pak jsem si vsiml ze prvni clanek pod timhle je o tom jak praskaji displeje a Apple nechce uznavat zaruku, vzpomnel jsem si na martyrium s firemnima Prockama a zase me to preslo.

  Hezká recenze. No když jsem sledoval keynote, řekl jsem si u popisu pořádné wow. Když jsem vše ale viděl na vlastní oči v prodejně, byl jsem zklamaný. Zpracování může být na nevídané úrovni, ale designově to vedle starého „pročka“ s touch barem vypadalo velmi nepovedeně. Tvar, nožičky, rámečky okolo displaye, i ta celočerná klávesnice. V té je mimochodem dle mého strašné tlačítko touch id (na airech nebo v rámci touch baru přitom vypadá normálně). Je to detail, ale hrůza. Stejně jako autor výkon nevyužiji, na současném pro s touch barem mi vadí, že nemá konektory ne obou stranách… Jsem zvědav na nové airy.

  Dokud tam u této velikosti nenarvou i tu numeriku, tak si o tento post mohou nechat jen zdát.

  Máte pravdu, ono totiž numerická klávensnice je to, co cílová skupina těchto počítačů (Grafici, designéři, architekti, fotografové) nejčastěji využívá….

  Ano.
  Pokud Vy čísla k životu nepotřebujete (očividně je už nemusíte moc řešit), tak budiž, ale prostě tyto profese je potřebují a stejně většina skončí u toho, že na delší práci ten laptop je někde stranou a v hlavní roli jsou externí displeje a plnohodnotné periferie.

  To doufám na macbookach nebude nikdy. Jak by byl vyřešen trackpad? Byl by na levé straně jak na windows? Blee nechci.

  Já uvedl pouze numerický blok, který by doplnil ty zbytečné rámečky u 16″ varianty. Nechápu, proč sem taháte trackpad.

  Předem se omlouvám za jednoduchý a pro někoho zcela zbytečný dotaz, ale pro mě je to důležité. Je na tomto stroji s novými čipy nějaký posun v plynulosti UI? Mohl by jste mi někdo potvrdit, že už je otevírání plných složek v Launchpadu plynulé, že se procházení v obrazovce s widgety už neseká, a že už je Apple Music aspoň na srovnatelném levelu v rychlosti a plynulosti jako konkurence? A jestli bych mohl poprosit, aby odpovídali jen lidé, jejichž odpověď nebude ve stylu, že je všechno dokonale plynulé a že ani na jiných Macích není problém. Pro zajímavost, používám MacBook Air model 2019 s Intel procesorem a Mac mini s M1. Situace na obou stejná. Díky moc.

  taky by mě zajímalo

  ale obecně jakmile dojde RAM, tak se GUI seká, takže 64GB RAM je nutností. Stačí pár programů, každý si dnes bere po 10GB a máte plno.

  To neni WIN aby takove silene hodnoty RAM byly nutnosti…
  Ty jsi pred zadnym MB podle me nikdy nesedel…

  „Ty jsi pred zadnym MB podle me nikdy nesedel…“
  Anebo Ty si na nem nic narocnejsiho nedelal ;-)
  Nebo si to jen nezkoumal a tak mas pocit, ze se to nejede.

  I bezny Chrome s 20 taby si vezme 11GB, takze ke zminovanemu „extremu“ si staci otevrit jeden nebo dva podobne programy.

  „No to je v extrémním případě sice pravda, ale nemělo by se to dít, když není otevřeno nic.“
  OK, Tebou popisovaný problém bude něco jiného. Ona hapruje optimalizace ve všech koutech systému. Finder je chvopný otevírat složku několik sekund jen proto, že má více souborů (terminál zobrazí hned). Nebo trhaný scroll v takové složce. Nepomůže tomu ani vypnutí generování náhledů. S příchodem Monterey a M1 si navíc dovolili ještě více tu a tam deoptimalizovat stroje na Intelech, že kdo zůstal u Intelu, je to již neradost používat.

  S tím finderem to máš naprostou pravdu. Ještě donedávna se to trhalo i při primitivní operaci jako je změna velikosti okna a podobně. Nedávno jsem si pořídil NAS a přetahoval jsem fotky z iCloudu. To jsem si pěkně zadělal.. Ten Finder nebyl schopnej ani zkopírovat ty fotky najednou. Bylo jich něco přes dvacet tisíc a nekecám, dělal jsem to asi týden a musel jsem po kouskách, protože i když jsem vybral kolem pěti tisíc fotek, tak to nic nedělalo a po dvou hodinách to prostě selhalo. Fakt něco neskutečnýho a to jsem to dělal na mém Macu mini s M1 a max 16GB ramkou. Na mym Intel Airu jsem to radši ani nezkoušel. Mně se líbí jak Apple a všichni učůrávající uživatelé a YouTubeři pořád střihaj videa, renderujou a upravujou fotky a všechny tyhle náročný operace, ale pro normální každodenní použití Apple na všechno úplně kašle. Tu naprosto příšernou optimalizace si nedokážu vysvětlit jinak než leností nebo špatně nastavenejma prioritama od managementu. Zatímco Windows i na dekádě starém křápu jede jak po másle.

  Vizuálně hrozný počítač 10 let zpět. Rád bych od Applu slyšel odpověď co displej a výkon má co do činění s takovouto škaredou krabicí. 25 let používám Apple když jsem dal vedle sebe dva roky starý MacBook Pro a tuto novinku … designem nesrovnatelné.Proč? Více a více blbu najde na každém kroku Applu vše pozitivní , bohužel tomu tak dlouho není.Technologický progress je viditelný u všeho takže jásat nad displejem a výkonem , není vše.Všichni jasali nad chybějícím portem pro SD kartu jako přežitek , dnes je zpět…Nová M1 je byznys..stejně by výkon šel nahoru u všeho…Ale ta škaredá krabice!!!

  Jsem programator. Píšu aplikace pro iOS. Maca mam. Ale toto asi opravdu zase nebude stroj pro me. Šílená klávesnice naprosto neergonomicky posunutá pod displej. Na tom se dá napsat tak maximálně mail a to ještě ne moc dlouhej. Při této velikosti absemce numerického bloku? Display fajn, ale já ptřebuju dva a v naprosté většině případu funguju tak, že mám MBP připojen ke dvěma monitorům, klávesnici a pořádné myši. Pro moji práci je nejlepší stolní pořítač – mohli by ty lepší čipy dát do Miniho. A na nošení notasu na porady nebo ukázání aplikace klidně Air s M1.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.