Zavřít reklamu

Nemusíte být přímo digitálními nomády, abyste tu občas, tu častěji neocenili možnost práce v terénu. „Však notebook má dnes každý“, můžete namítnout – a budete mít asi pravdu. Moderní výkonné přenosné počítače dokážou pracovat i s velmi náročnými aplikacemi jako je například editace digitálních fotografií ve vysokém rozlišení nebo střih videa – a to klidně i v kvalitě 4K nebo i vyšší. 

Při těchto činnostech však můžete narazit na jeden problém – omezenou datovou kapacitu notebooku. „Však si pořídím externí disk“, můžete opět namítnout – a budete mít znovu pravdu. Ale není externí disk jako externí disk. Typicky pro zpracování videa ve velkém rozlišení vám „obyčejný“ externí disk nepostačí. Proč? Klíčové slovo je rychlost přenosu dat – rychlost čtení a zápisu dat. Běžné externí disky jsou pro střih videa jednoduše pomalé. Nestačí přenášet data rychlostí, kterou vyžaduje datový tok videa. Náročné aplikace vyžadují tomu odpovídající technické řešení. Ano, existuje externí disk, který je tak rychlý, že má pro běžné aplikace ještě i výkonovou rezervu. Seznamte se: SanDisk Professional G-drive mobile PRO SSD.

pl2-0890

Zrozený do terénu

Bude vám stačit datová rychlost až 2 800 MB/s? Čtete správně – bezmála 3 GB dat za sekundu. Ne, nejde o bednu velikosti krabice od bot, ani nebudete  potřebovat napájení ze zásuvky. Bavíme se o skutečně kapesním externím SSD disku. Jedinou podmínkou pro dosažení této rychlosti čtení a zápisu dat, je přítomnost rozhraní Thunderbolt 3 v počítači. Na své si tedy nejvíce přijdou majitelé počítačů Apple, ale Thunderbolt se už dá najít i u počítačů s operačním systémem Windows (zde je nutné zajistit podporu souborového formátu HFS+ pomocí programu Paragon HFS+). 

V balení tohoto zařízení o rozměrech 112 × 80 × 17 mm a hmotnost 200 gramů najdete 50cm kabel s konektory USB-C, což znamená, že jej lze připojit i k notebooku, který není vybavený rozhraním Thunderbolt, ale „jen“ USB-C – byť takto samozřejmě nevyužijete maximální přenosové rychlosti (USB-C: 20 Gb/s, Thunderbolt: 40 Gb/s). Externí disk SanDisk Professional G-drive mobile PRO SSD se dodává o kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB, tudíž nejen potřebná rychlost, ale také objem dat je pro náročné aplikace dostatečný.  

Kdybychom si to měli jednoduše shrnout, tak jde skutečně o malý, přenosný externí disk, s dostatečnou datovou kapacitou, který jednoduše připojíte jedním kabelem, a můžete pracovat téměř neomezenou rychlostí… a kdyby vám náhodou upadl na zem, tak se nestrachujte. Elektronika je uložená v odolném pouzdru, které odolá pádu z výšky tří metrů, a dokonce i nárazu silou 450 kg. Externí disk SanDisk Professional G-drive mobile PRO SSD je pro práci v terénu přímo navržený.

Produkty SanDisk lze zakoupit například zde

pl2-0895

Dnes nejčtenější

.