Zavřít reklamu

Vydání veřejné verze macOS Monterey se Applu úplně nevyvedlo. V novém operačním systému je totiž skoro až neuvěřitelné množství kdejakých chyb, přičemž postupem času se objevují další a další. Čím dál víc jablíčkářů si například v posledních dnech stěžuje na problémy s RAM pamětí, kterou některé aplikace využívají až nad její rámec, kvůli čemuž následně padají. 

Chyba s RAM pamětí se projevuje naprosto jednoduše. Při používání aplikací zničehonic Mac zahlásí, že systému macOS došla RAM paměť, což vede buď k ukončení aplikace, nebo k úplnému zaseknutí počítače a nutnosti jeho následného restartu. Poměrně zajímavé je pak to, že se problém točí zejména kolem aplikací z dílny Applu v čele s nativním Mailem či Final Cutem Pro. Uživatelé hlásí, že právě tyto aplikace mají s RAM problémy největší a to mnohdy v takové míře, že klidně i několikanásobně překročí využitím RAM paměti množství v Macu, ve kterém běží. 

Apple se k celé záležitosti – stejně jako ke všem předešlým chybám – zatím oficiálně nevyjádřil, ale vzhledem k tomu, že stížnosti strmě přibývají se zdá velmi pravděpodobné, že již na opravě pracuje. V tuto chvíli tak nezbývá než doufat, že se k uvolnění opravy odhodlá v brzké době, jelikož žádný spolehlivý recept na to, jak se s problémem “podomácku” vypořádat neexistuje. 

Macy ve slevách lze zakoupit zde

Související články

Dnes nejčtenější

.