Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co jsme vás na našem webu informovali o kritice, která se v posledních týdnech valí na Apple za jeho nepřiznání objevení chyb v operačních systémech jejich objevitelům. Nejde přitom “jen” o uvedení jména nálezce v poznámkách k updatu, ale taktéž o tučnou finanční odměnu, která za objevení chyby nálezci náleží. Pokud jste si mysleli, že se Apple z kritiky poučil a nálezcům chyb začne konečně jejich objevy přiznávat, jste na omylu. 

Jedním z nešťastníků, kterým Apple nepřiznal objevení bezpečnostní chyby, je i vývojář Denis Tokarev vystupující v komunitě bezpečnostních expertů pod přezdívkou illusionofchaos. Ten Applu nahlásil celkem již tři chyby, přičemž první mu Apple potvrdil, ale neuznal a nyní v poslední aktualizaci systému iOS se stalo totéž – dorazila v ní tedy další záplata na Tokarevem nahlášenou chybu, avšak bez kreditu pro něj a tedy i bez jakékoliv finanční injekce. To se samozřejmě nálezci nelíbí a proto se rozhodl na chování Applu opět veřejně upozornit na sociálních sítích, kde se těší velmi slušné dávce podpory. 

Bude velmi zajímavé sledovat, jak se Apple nyní k celé zápletce postaví a potažmo, zda se z jeho strany dočkáme při opravení třetí chyby konečně připsání kreditu jejímu nálezci, nebo naopak jeho zametení pod koberec takříkajíc na truc, jelikož proti Applu poštval spousty uživatelů. Už nyní je nicméně jasné, že je chování Applu v tomto směru dost za hranou a celkově na něj vrhá špatné světlo. 

Související články

Dnes nejčtenější