Zavřít reklamu

Tisková zpráva: Na pražském Startup World Cup & Summitu se už dnes odpoledne budou vybírat ty nejlepší startupy Evropy. Akci, k níž se na dálku živě připojí i Steve Wozniak, předcházelo v úterý regionální kolo soutěže Startup World Cup pro oblast Visegrádské čtyřky. Mezi 12 finalisty z České republiky, Slovenska a Polska suverénně zvítězil český projekt Tatum, jehož průlomová platforma zjednodušuje vytváření blockchainů. Divokou kartu pak porota udělila dalšímu českému startupu – Readmio. Jde o mobilní aplikaci, která v reálném čase doplňuje vyprávění příběhů zvukovými efekty. Oba čeští zástupci už ve středu v podvečer zabojují o titul mistra Evropy a možnost okamžité investice ve výši 0,5 milionu dolarů.

„Do regionálního kola V4 letos dorazilo přes 400 přihlášek. Z nich jsme vybrali 12 finalistů, kteří se v prostorách pražského HubHubu utkali před 8člennou porotou zkušených investorů. Každý startup měl na své představení 4 minuty, poté následovaly ještě další 4 minuty doplňujících otázek od porotců,“ přibližoval princip startupové soutěže ředitel SWCSummitu Tomáš Cironis.

O vítězi bylo jasno ihned, mezi porotci panovala okamžitá shoda. „Velká část společnosti blockchainům sice nerozumí, ale jejich potenciál je ohromný. Tatum nabízí nástroj, který vytváření blockchainů revolučním způsobem zjednodušuje, a tím je zpřístupňuje mnohem většímu počtu firem. Navíc je tento startup ve fázi, kdy už jeho řešení reálně funguje a je ověřeno v praxi,“ vysvětlil důvody vítězství člen poroty Adam Kočík z J&T Ventures. 

O druhém postupujícím se naopak porotci radili desítky minut. Nakonec se rozhodli udělit divokou kartu projektu, který má potenciál změnit ve společnosti něco k lepšímu. Toto kritérium podle nich nejlépe splnil startup Readmio, který svou mobilní aplikací chce motivovat rodiče, aby trávili víc času se svými dětmi vyprávěním pohádek. V budoucnu by pak aplikace doplňující příběhy zvukovými efekty mohla přispívat i ke vzdělávání a přibližování složitějších témat.

SWCS_finale_ilustracni

Evropské finále soutěže zpestří Steve Wozniak

O celoevropském vítězi se bude rozhodovat už dnes odpoledne. O titul „startupového mistra Evropy“ a potenciální investici ve výši 0,5 milionu dolarů od pořadatelských společností Air Ventures a UP21 se utká celkem 9 finalistů z předchozích regionálních kol. Soutěž odstartuje v 16.20 hodin. Kolem 18. hodiny, kdy se porota bude radit o vítězi, se z Kalifornie připojí spoluzakladatel Applu Steve Wozniak. Už od rána bude možné sledovat živý přenos z akce na webu www.swcsummit.com. 

Legendu počítačového inženýrství Steva Wozniaka doplní svým vystoupením například světově uznávaná pedagožka a novinářka Esther Wojcicki – často přezdívaná jako „kmotra Silicon Valley“. Esther je autorkou bestselleru o výchově úspěšných lidí a mimo jiné mentorovala i dceru Steva Jobse. 

Další zářnou osobností bude Kyle Corbitt. Prezident Y Combinatoru, jednoho z největších startupových inkubátorů na světě, vytvořil něco jako Tinder pro zakladatele startupů. Jeho softwarová aplikace pomáhá svést dohromady ideální startupové společníky. 

Do kosmických témat pak diváky zavede Fiammetta Diani – žena, která má v Agentuře Evropské unie pro kosmický program (EUSPA) na starosti rozvoj trhu. 

Dnes nejčtenější

.