Zavřít reklamu

Budoucnost je pravděpodobně bezdrátová. Tu a tam si řeknete, že tuto myšlenku už nyní razí výrobci počítačů. Jakmile si koupíte nový stroj, občas na něm naleznete jen pár konektorů USB-C. Pokud na něco takového nejste připraveni a máte spoustu příslušenství na jiné konektory, máte problém. Také ale samozřejmě může platit, že vám tato situace vyhovuje. Na každý pád se občas hodí mít vícero konektorů, což parádně řeší USB-C hub 8in1 od společnosti Yenkee.

Obsah balení a technické specifikace

Tento USB-C hub od Yenkee vám dorazí v tmavěšedožluté krabičce, na jejíž čelní straně vidíte vyobrazení hubu. Pod ním pak drobný výčet technických specifikací. Obsah balení nikoho nepřekvapí. Kromě příslušenství zde naleznete také manuál, který ovšem pravděpodobně číst nebudete. Jelikož se jedná o Plug & Play, není třeba řešit žádné instalace ovladačů. Zařízení jednoduše zapojíte do počítače a jste ihned připraveni k práci. Když už jsme nakousli technické specifikace na obalu, pojďme se na ně podívat o něco pozorněji. Jedná se o univerzální USB C Multi-port hub pro zařízení s operačním systémem macOS, iPadOS, Windows XP/Vista/7/8/8.1/10, Chromebook a Android. Možné využití je tedy více než košaté.

Jak jsem již naznačil výše, vstupem je konektor USB-C. Jde o 3.2 Gen.1 podporující technologii Power Delivery 3.0, která podporuje nabíjecí výkon až 100W. Výstupů je tady tedy celkem 8 a jen málokdo narazí na něco, co by mu chybělo. Potřebujete-li rozšířit pracovní plochu o další monitor, máte zde HDMI port podporující rozlišení až 4K/30Hz. Dále pak RJ-45 Ethernet port s podporou rychlostí 10/100/1000Mbps pro rychlý a stabilní internet. Dále také tři USB-A porty. Jeden USB 2.0 a dvojici USB 3.0 portů podporující přenosovou rychlost až 5Gps. Na hubu od Yenkee narazíte i na dva sloty pro paměťové karty SD a Micro SD s přenosovou rychlostí dat až 5Gps. Ty podporují formáty SDXC, SDHC a Micro SDHC. Pochopitelně je zde k nalezení i USB-C port, jenž ovšem pouze slouží k technologii Power Delivery 3.0.

Design produktu a vlastní používání

Tento hub od Yenkee si po stránce designu vyloženě povedl, jelikož budete mít tu čest s nádherným hliníkovým produktem. Jeho rozměry jsou 15 × 5 × 1,7 cm a hmotnost pouhých 79 gramů. Délka kabelu je 17,5 cm, což je naprosto dostačující. Máte tedy tu čest s malou a stylovou krabičkou, na jejíž horní straně si všimnete loga společnosti Yenkee. Sloty jsou pak na třech stranách. Vlevo vidíte HDMI a trojlístek USB-A portů. V čele máme Ethernet a USB-C. Pravá strana patří SD a Micro SD slotům. Zde také naleznete LED diodu, která se rozsvítí, jakmile hub zapojíte do zařízení. Samotné používání je naprosto bezproblémové. Vzhledem k již zmíněné technologii Plug & Play se zde ničím nebudete zdržovat. Ideální a spolehlivý parťák nejen na cesty.

Resumé

Závěrem lze jen doporučit jediné. Hledáte-li hub, který rozšíří vaše zařízení, jež je hubené na porty, máte vítěze. Sympatický kus příslušenství, na které je spoleh. USB-C hub 8in1 od společnosti Yenkee můžete zakoupit za 1699 korun.

USB-C hub 8in1 od společnosti Yenkee můžete zakoupit zde

Související články

Dnes nejčtenější

.