Zavřít reklamu

Prolínání žánrů je ve videohrách na denním pořádku. Samotný, těžko definovatelný termín jakoby u některých projektů pozbýval na důležitosti. Někdy se ovšem setkáme s tak odvážným mixem zdánlivě nezkombinovatelných žánrů, že se u takové hry přece jenom musíme na chvíli pozastavit. Takovým případem je i čerstvě vydaná Actraiser Renaissance. Ta totiž kombinuje klasické skákání po plošinkách a sekání mečem s budovatelskou strategií. Překvapení ještě narůstá, když zjistíte, že jde o remaster klasické hry z herního systému Super Nintendo, která přišla s takovým smělým koktejlem již v roce 1990.

O Actraiser Renaissance píšeme dnes poprvé, a to z dobrého důvodu. Netradiční totiž bylo i oznámení hry. Toho jsme se dočkali teprve během páteční prezentace Nintendo Direct, ve které byla hra oznámena, představena a rovnou vydána na několik různých platforem. Sympatický krok od japonských vydavatelů ze Square Enix zajistil, že se na hru nemusíme sáhodlouho těšit, ale můžeme si ji rovnou zahrát.

Jak už bylo řečeno, kombinuje Actraiser Renaissance plošinovkové skákání s budovatelskou strategií. Ve hře se zhostíte role Pána světla, hodného boha, který se probudil ze svého odpočinku a našel svět v obležení zla. Společně s jeho pomocníky pak musíte vystavět svět, v němž se bude lidem lépe žít a cestou rozsekat pár (stovek) démonů společně s jejich temným pánem. Actraiser Renaissance můžete stahovat z App Storu za 499 korun.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější