Zavřít reklamu

Apple v první polovině tohoto měsíce představil novou řadu svých iPhonů. Historie jablečných smartphonů se začala psát již v roce 2007, kdy Apple představil svůj první iPhone. Pokud se považujete za fanouška Applu a jeho smartphonů, můžete si vyzkoušet náš dnešní kvíz. Nezapomeňte se podělit o jeho výsledky, případně v něm změřit síly se svými přáteli.

Jak dobře se vyznáte v historii iPhonů?

1. Rok vydání prvního iPhonu jistě všichni znáte. Vzpomenete si ale, jaké kapacity úložiště nabízel? .

Odhaleni prvniho iPhonu

2. Siri v češtině k nám sice stále ještě nedorazila, přesto ji ale řada jablíčkářů na svých iPhonech používá. U kterého modelu byla jablečná hlasová asistentka k dispozici poprvé?

Siri iOS 10 FB

3. Kromě Siri se při používání svých iPhonů neobejdeme ani bez App Storu. Kdy tento online obchod s aplikacemi poprvé otevřel světu své virtuální brány?

app store

4. iPhone jsou nepochybně skvělá zařízení, ani jim se ale nevyhýbají různé aféry. S kterým modelem byla spojená takzvaná „aféra Bendgate“?

Apple Store logo

5. Soukromí je důležitá věc, proto majitelé iPhonů dostali od jisté chvíle možnost zamknout si své telefony na otisk prstu. Který model iPhonu se jako první mohl pochlubit funkcí Touch ID?

Touch ID FB

6. U zabezpečení iPhonů ještě chvíli zůstaneme, tentokrát se ale přesuneme k Face ID. V kterém roce byla tato funkce oficiálně uvedena?

Face ID

7. V roce 2016 byly poprvé představeny iPhony bez sluchátkového jacku. Jakou další novinku přinesl tehdejší iPhone 7 Plus?

iPhone 7 Keynote AnandTech 2

8. Bendgate není jedinou aférou, související s iPhone. S kterým modelem byla spojená aféra Antennagate?

Apple Store logo FB

9. Apple obvykle „obléká“ své iPhony do hliníku a skla, u jednoho modelu ale dominoval barevný plast. Který model to byl?

iphones fb

10. V roce 2020 Apple představil druhou generaci svého drobného iPhonu SE. Vzpomenete si, v kterém roce byl představen první iPhone SE?

iphone se
Témata: , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.