Zavřít reklamu

Apple to opět neuhlídal. Tak přesně takto by se dala s trochou nadsázky popsat situace, která nastala po vydání 7. vývojářské bety macOS Monterey. V té se totiž podařilo vývojáři Stevu Moserovi, který se prohlédáváním bet za posledních několik měsíců solidně proslavil, přesné rozlišení displejů chystaných 14” a 16” MacBooků Pro M1X.

Zatímco menší zařízení by mělo disponovat rozlišením 3024 x 1964 pixelů, větší se pochlubí 3456 x 2234 pixelů, což v obou případech znamená velmi slušné zlepšení. Nynější 13” MacBooky Pro, které budou právě 14” modely nahrazeny, totiž nabízí rozlišení “jen” 2560 x 1600 pixelů, 16” modely se pak chlubí “jen” 3072 x 1920 pixely. Rozdíl tedy bude skutečně solidní, čemuž se však nelze ve výsledku díky přijetí mini LED technologie příliš divit. 

Rozlišení nových MacBooků Pro
Zdroj: macrumors.com

Kdy přesně se nová generace MacBooků Pro světu představí je v tuto chvíli zatím ve hvězdách. Obecně se sice počítá již se říjnem, ale zda se tak stane a potažmo v jaké jeho části je Apple odhalí si zatím nikdo předpovídat netroufá. Z předešlých úniků se nicméně novinky jeví jako velmi zajímavé stroje, které přinesou nový design, ale zároveň dají vzpomenout na staré osvědčené prvky ve formě přepracovaného MagSafe či návratu nejvyužívanějších portů. Jejich srdcem pak mají být čipy Apple Silicon M1X – tedy vylepšené verze nyní využívaných M1. 

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější