Zavřít reklamu

Přechod ze starších na nové modely iPhonů nebude letos zřejmě tak hladký, jak jsme byli zvyklí v minulosti. Apple totiž zveřejnil dnes v noci – tedy de facto v období startu prodejů telefonů v některých zemích světa – dokument informující o tom, že při obnovení iPhonů 13 (ale i iPadů 9 a iPadů mini 6) se mohou uživatelé setkat s určitými chybami. O nic závažného se sice naštěstí nejedná, o nic příjemného však také ne. 

První chyba, na kterou skrze dokument upozornil, se točí kolem widgetů. Pokud máte tyto prvky na ploše a přecházíte na nový iPhone, můžete se setkat s tím, že po obnovení telefonu ze zálohy se vám widgety nenačtou a zůstanou černé. Abyste je opravili, je třeba podržet na daném widgetu prst, následně zvolit možnost upravit widget a zde jej například odstranit a znovu přidat, čímž jejich nastavení zrestartujete a widgety se již standardně načtou. Alternativním řešením je pak instalace opravného patche iOS 15, který je pro majitele iPhonů 13 dle všeho dostupný klasicky v nastavení. Ten má necekých 470 MB a je zaměřen na opravy bezpečnostních, ale i jiných chyb, mezi které patří i druhý problém, o kterém Apple v dokumentu informoval.

Ten se točí kolem Apple Music, které se po obnovení iPhonu 13 ze zálohy nemusí uživatelům vůbec načítat. Zde nicméně jiné řešení než nainstalovat opravný patch neexistuje, jelikož uživatelé nemají k dispozici snadnou možnost restartu jako v případě widgetů. Pokud tedy dnes či v následujících dnech na novinky budete přecházet, s těmito problémy počítejte. Dotknout se vás sice dle Applu nemusí, ale když už by se tak stalo, víte, co dělat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.