Zavřít reklamu

Po pondělním vydání operačního systému iOS 15 představila společnost Apple také novou verzi své služby iTunes pro osobní počítače s Windows s podporou operačních systémů iOS 15 a iPadOS 15. Pokud i vy patříte mezi majitele počítače s operačním systémem Windows a provedli jste na něm aktualizaci služby iTunes, musíte se nejspíš nyní potýkat se selháváním služby. Rozhodně v tom nejste sami – podle dostupných zpráv dochází k pádům nové verze služby iTunes pro Windows u všech uživatelů, kteří nemají jako systémový jazyk nastavenou angličtinu.

Brazilský technologický server Tecnoblog v průběhu tohoto týdne upozornil na to, že si řada uživatelů na diskuzních stránkách podpory společnosti Apple stěžují na chybu v aplikaci iTunes 12.12.0.6 pro Windows. Po aktualizaci se některým uživatelům stalo, že se aplikace na jejich počítači přes veškerou snahu zkrátka nespustila. Na obrazovkách jejich počítačů se zobrazilo chybové hlášení o tom, že aplikaci iTunes nebylo možné spustit, protože chybí některé důležité soubory. Uživatelé byli v rámci tohoto chybového hlášení také vybídnuti k reinstalaci softwaru iTunes.

Se zmíněnou chybou se setkali jak uživatelé, kteří si aplikaci stáhli z online obchodu Microsoft Store, tak i ti, kteří si ji stáhli přímo z webových stránek společnosti Apple. Jedním ze způsobů, jak se s tímto problémem vypořádat, je instalace některé ze starších verzí aplikace iTunes pro počítače s Windows. Server Tecnoblog ale poukazuje také na to, k chybě dochází u počítačů, na kterých je coby systémový nastavený jiný jazyk než angličtina. Dalším řešením by tedy mohlo být nastavení angličtiny coby systémového jazyka. Uživatelé, kteří tento krok vyzkoušeli, potvrdili, že při angličtině k chybě nedochází, je ale nutné angličtinu coby systémový jazyk příslušného počítače opravdu ponechat. Společnost Apple zatím neuvedla, kdy vydá opravnou aktualizaci své aplikace iTunes pro Windows.

Související články

Dnes nejčtenější

.