Zavřít reklamu

Pokud sledujete pravidelně finanční výsledky Applu, jistě víte, že jablečná společnost neuvádí počty prodaných kusů. Analytici jsou ale toho názoru, že Apple nedávno prodal dvě miliardy iPhonů, což je skutečně skvělé číslo. Analytická společnost dodává, že dědictví Steva Jobse je dle jejich názoru na iPhonu 13 stále evidentní. Jsou ale věci, které se původnímu myšlení Steva Jobse vymykají.

Když se v roce 1997 Jobs vrátil do Applu, předsevzal si hlavní cíl – zjednodušení produktové řady. Tento krok byl dle mnohých jedním z hlavních, který vedl Apple k úspěchu. Tehdy Steve Jobs zrušil složitou řadu prodávaných počítačů Mac a rozhodl se, že má v úmyslu v tomto segmentu mít jednoduchou stavbu produktů: spotřebitelský počítač, spotřebitelský notebook, profesionální počítač a profesionální notebook. Pokud se podíváme na iPhone, původní vize Steva Jobse zde asi tak úplně viditelná není. Jasně, Apple prodává oproti konkurenci v jeden moment jen „pár modelů“.

Máme zde ovšem 24 různých variant iPhonů za 18 různých cenovek. Impozantní dle analytiků je, že stejně jako před 14 lety i dnes můžete koupit nový iPhone za 400 dolarů. Také ale je možné koupit nový iPhone za čtyřnásobek. Škála nabízených iPhonů se tedy pravděpodobně vymykají původním plánům Steva Jobse. Na každý pád nemůžeme říct, že by se jednalo o kdovíjak složitou nabídku. Miliardu prodaných iPhonů ohlásil Tim Cook v létě roku 2016. Kdy asi Apple prodá „iPhone číslo tři miliardy“?

Související články

Dnes nejčtenější

.